Dejan Nemec je bil pri vseh treh golih nemočen. Foto: RTV SLO
V Zagreb je pripotovala tudi peščica najpogumnejših domžalskih navijačev. Foto: RTV SLO
Domžalčanom tokrat ni mogoče očitati pomanjkanja borbenosti, a kaj, ko štejejo zadetki. Foto: RTV SLO
Tomo Šokota
Tomo Šokota se je tako kot na prvi tekmi vpisal med strelce. Foto: Reuters
Slovo Domžal od Evrope
Klavrna evropska sezona
Dinamo izločil Domžale

Kljub višjemu porazu so varovanci Slaviše Stojanoviča s hrabro igro zapustili precej boljši vtis kot v Domžalah, tako da se od Evrope poslavljajo z dvignjeno glavo. Morda bi se celo končalo s senzacijo, če bi strel Zlatana Ljubijankiča "Zlajota" z 10 metrov v 9. minuti končal za hrbtom Georga Kocha. Na domžalsko žalost je Nemec s skrajnimi močmi odbil poskus.

Dinamov "blitzkrieg" v štirih minutah
Na drugi strani je neprepričljivi Dinamo zadel iz prve prave akcije. V 18. minuti je Etto na levi strani povratno podal do Ognjena Vukojevića, ki je z roba kazenskega žogo s pomočjo prečke spravil za hrbet Dejana Nemca. Žoga je po močnem strelu prečkala golovo črto, nato pa se odbila na igrišče.

Štiri minute kasneje je bilo že 2:0. Z leve strani je z roba kazenskega prostora podal Etto, Tomo Šokota pa je ostal sam na sedmih metrih in z glavo premagal Nemca. Malo kasneje je Šokota stresel še prečko.

Zahora vlil upanje
A Domžalčani se niso predali. V 27. minuti je po dvojni podaji med tokrat odličnim Andražem Kirmom in Dariom Zahoro slednji kakšen meter znotraj kazenskega prostora ustrelil proti vratom in premagal Kocha. Dinamo je imel v prvem polčasu še eno lepo priložnost, ko se je Guela sam znašel pred Nemcem, toda Prekmurec je dobro posredoval.

Sammir zadel, Ljubijankič ne
Tudi drugi polčas so slovenski prvaki začeli napadalno. Danijel Brezič je v 55. minuti s prostega strela meril pod prečko, a je slovensko veselje preprečila odlična Kochova parada. Zato pa so se pet minut kasneje veselili hrvaški prvaki. Brazilec Sammir se je sprehodil skozi domžalsko obrambo, nato pa s strelom po tleh matiral še Nemca. V 62. minuti se je izjemna priložnost ponudila Ljubijankiču, ki se je sam znašel pred Kochom, toda slednji je iz dvoboja izšel kot zmagovalec.

Dinamo z Werderjem za Ligo prvakov
Ko je v 64. minuti Dinamov trener Branko Ivanković Šokoto zamenjal z obrambnim igralcem Dinom Drpićem, je bilo jasno, da se bodo hrvaški prvaki osredinili na branjenje izida. In to jim je v zadnjih 20 minutah tudi lepo uspevalo, tako da so tekmo mirno pripeljali do konca. Zagrebčani se bodo v 3. predkrogu za vstop v Ligo prvakov pomerili z Werderjem.

Stojanovič: Zdaj navijam za Dinamo
Trener Domžal Slaviša Stojanovič: "Dinamo je bil na obeh tekmah boljša ekipa. Trudili smo se, vendar ni šlo. Vesel sem, da smo si ustvarili veliko priložnosti, saj to v Maksimiru ne uspeva veliko ekipam. Čestitam kolegu Ivankoviću in navijam za Dinamo v nadaljnjem tekmovanju. Zagrebčani lahko premagajo Werder, saj imajo 4 nogometaše, ki lahko odločijo z individualnimi potezami."

Trener Dinama Branko Ivanković: "To je bilo veliko breme in pritisk na plečih mojih nogometašev, ki so se zavedali, da zmaga pomeni uvrstitev v krog resnih evropskih klubov. Navdušen sem nad navijači, ki so bili prečudoviti. Werder je tako fizično kot tehnično izjemna ekipa. Kljub temu menim, da imamo v tem dvoboju tudi mi možnosti."

Povratna tekma:
DINAMO ZAGREB 3 - 1 Domžale Vukojević 18. Zahora 27. Šokota 22. Sammir 60. -------------------------------------- Koch Nemec Etto Kirm Schildenfeld Elsner Carlos Varga Čale Aljančič Vukojević Janković *** Sammir *** Apatič * Modrić Brezič Guela * Žinko Šokota ** Zahora ** Mandžukić Ljubijankič -------------------------------------- * 46./Chago * 43./Grabič ** 64./Šokota ** 61./Žeželj *** 83./Mikić *** 73./Knezović 20.000; Sodnik: Johan VERBIST (BEL)

2. KROG KVALIFIKACIJ, povratne tekme
* DINAMO ZAGREB - DOMŽALE 3:1 (2:1) 2:1 Levski Sofija - TAMPERE (FIN) 0:1 0:1 Zeta (ČG) - GLASGOW RANGERS 0:1 0:2 Beitar Jeruzalem - KÖBENHAVN * 1:1 0:1 * - po podaljšku Sreda: ŠAHTJOR DONECK - PJUNIK (ARM) 2:0 SARAJEVO - GENK 2:1 ELFSBORG (ŠVE) - DEBRECEN 1:0 STEAUA BUKAREŠTA - ZAGLEBIE LUBIN 1:0 ROSENBORG - ASTANA (KAZ) 3:1 SALZBURG - VENTSPILS (LAT) 3:0 ŠERIF (MOL) - BEŠIKTAŠ 0:1 SLAVIJA PRAGA - ŽILINA (SLK) 0:0 L. TALLIN - CRVENA ZVEZDA 0:1 BATE BORISOV/BLR - HAFNARFJÖRDUR 3:1