Med strelce sta se med drugimi vpisala tudi Lionel Messi in Alexis Sanchez. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo in Michael Essien
Cristiano Ronaldo je bil prvo ime srečanja na Santiagu Bernabeu. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je moral zaradi dveh prejetih rumenih kartonov predčasno pod prho. Foto: EPA

Katalonci uspešno drvijo novemu španskemu naslovu naproti, po 23 krogih imajo 62 točk, kar 16 točk več od največjega tekmeca Reala iz Madrida, ki na drugem mestu lovi mestnega tekmeca Atletico.

Iniesta za šalo 'odklepal' gostujočo obrambo
Že v 6. minuti so gostitelji povedli. S fantastično globinsko podajo je gostujočo obrambo predrl Andres Iniesta, Alexis Sanchez pa je ostal zbran in hladnokrvno zaključil za 1:0. Slabih deset minut pozneje je Barcelona povedla že z 2:0. Znova je akcijo za gol začel Iniesta, Thiago Alcantara jo je nadaljeval, zaključil pa Lionel Messi. Dobra igra španskih podprvakov se je nadaljevala tudi v drugem polčasu - po podaji Jordija Albe je v polno zadel David Villa.

Med strelci tudi Pique
Do konca tekme so gledalci videli še štiri zadetke. V 78. minuti je Messi zaposlil Cristiana Tella, ki je zadel ob bližnji vratnici za 4:0, pet minut pozneje so gostje iz predmestja Madrida vendarle dosegli častni zadetek. Napako v domači obrambi je kaznoval rezervist Alvaro Vasquez. Toda to Kataloncev ni zmotilo, v 90. minuti je v režiji igralca tekme Inieste odjeknila 'petarda', piko na i izjemni igri pa je v 92. minuti s strelom v prazno mrežo postavil Gerard Pique.

Sevilla hitro padla v zaostanek
Brez večjih težav je slavil tudi aktualni španski prvak Real Madrid. Sevilla si je od tekme na Santiagu Bernabeu veliko obetala, a je že po slabe pol ure padla v zaostanek dveh zadetkov. V 17. minuti je z nekaj centimetrov žogo v prazno mrežo porinil Karin Benzema, slabih deset minut pozneje je po podaji Ricarda Kakaja z razdalje zadel še Cristiano Ronaldo.

Ronaldo s hat-trickom pokopal Sevillo
Že v drugi minuti nadaljevanja se je mreža Seville zatresla še tretjič. Federico Fazio je v obrambi storil hudo napako, Ronaldo pa je mojstrsko povišal na 3:0. Še pred uro igre je prednost 'belega baleta' narasla na +4. Po hitro izvedenem protinapadu in lepem kombiniranju Gonzala Higuaina z Ronaldom, je slednji žogo poslal za hrbet nemočnega Beta in vknjižil novi hat-trick v dresu kraljevega kluba.

Po ena izključitev na vsaki strani
Madridčani so tekmo končali z igralcem manj. V 66. minuti si je z nepotrebnim spotikanjem drugi rumeni karton prislužil Higuain. Enaka usoda je v 80. minuti doletela tudi branilca Seville Hedwigesa Madura, ki je z nepravilnim štartom zaustavil nalet Michaela Essiena in si prislužil predčasno pot pod prho. Andaluzijci so v 87. minuti zadeli častni gol, lepo akcijo je s še lepšim zadetkom zaključil rezervist Manu del Moral.