Santiago Solari je v Vidmu dosegel peti zadetek v črno-modrem dresu. Foto: EPA
Vincenzo Iaquinta
Italijanski napadalec Vincenzo Iaquinta je v 89. minuti z bele točke izenačil na 2:2. Foto: EPA
Mamadou Niang
Veselje Marseillevih nogometašev po zadetku Mamadouja Nianga (levo). Foto: AFP

V Vidmu sta se ekipi razšli brez zmagovalca (2:2). Inter je zaradi domače zmage dobil priložnost za ubranitev lovorike, saj je napredoval s skupnim izidom 3:2. Črno-modri so povedli v deveti minuti, ko je bil podaji Pierra Womeja uspešen Argentinec Santiago Solari.

Nekdanji član Reala iz Madrida je z edinim golom odločil že prvo tekmo na San Siru. Varovanci Roberta Mancinija so nadaljevali dobro igro, vendar se je po nevarnih poskusih Julia Cruza in Walterja Samuela izkazal Morgan De Sanctis.

Trije goli v šestih minutah
Maloštevilni gledalci na stadionu Friuli so oživeli v 83. minuti, ko je za izenačenje poskrbel Christian Obodo. Niti dva Interjeva nogometaša nista znala ustaviti nigerijskega vezista, ki je vsaj za tri minute obudil upe na senzacijo. Takrat je nekdanji član ekipe trenerja Giovannija Caleoneja David Pizzaro z levo nogo Milančane, ki bodo že v petek ob 18. uri odigrali mestni derbi z Milanom v italijanskem prvenstvu, spet popeljal v vodstvo.

Udineseju, ki se bojuje za obstanek v Serie A, je uspelo le še izenačenje v 89. minuti, ko je Vincenza Iaquinto v kazenskem prostoru podrl kdo drug kot Marco Materazzi, najboljši strelec Videmčanov pa je bil uspešen z bele točke.

Inter zdaj čaka na boljšega iz sredinega dvoboja med Romo in Palermom. Prvo tekmo je z 2:1 dobil Palermo.

Po Ligi prvakov še slovo od pokala
V četrtfinalnem derbiju francoskega pokala je Marseille v gosteh izločil Lyon z 2:1 in razblinil njegove upe po prvi osvojitvi te lovorike po letu 1973. V 17. minuti je Toifilou Maoulida Gregoryja Coupeta premagal iz bližine, Fred pa je izenačil pet minut pozneje po kotu Juninha. Končni izid je v 65. minuti postavil Mamadou Niang, potem ko je Coupet slabo ocenil predložek Francka Riberyja.

Paris Saint Germain je z lepim zadetkom Pedra Paulete z roba kazenskega prostora v 57. minuti premagal Lille z 2:1. Soigralci Mileta Ačimoviča so sicer vodili.

Eintracht najverjetneje čaka Bayern
Prvi finalist nemškega pokala je Eintracht iz Frankfurta, ki je z 1:0 ugnal Arminio iz Bielefelda.