Juventus je prvi dve tekmi sezone dobil s 3:0, na zadnjih dveh pa je odigral 0:0. Granitna obramba torej še ni prejela gola. Foto: AP

Na reprezentančni odmor je šel Juventus s tekmo proti Romi z 0:0. Dva tedna pozneje je Juventus znova odigral tekmo brez golov, pri čemer je vseh 90 minut pritiskal na vrata Empolija, a precej jalovo. Od 15 strelov so le trije zleteli v okvir vrat, kar pa je bilo dovolj le za 0,68 pričakovanega gola.

Po dveh uvodnih gladkih zmagah je zdaj stara dama z dvema zaporednima remijema ponudila priložnost tekmecem, da prevzamejo vodstvo v še sveži sezoni italijanskega prvenstva.

V nedeljo se bodo za prevzem vrha lestvice na daljavo borila zlasti Inter in Torino, medtem ko Udinese v ponedeljek gostuje pri Parmi.

Po 66 letih v prve pol ure spet zabili štiri gole

Najprej je s podajo iz kota zrežiral vodstvo z 2:0, nakar je sam izkoristil 11-m za 3:0. Christian Pulisic je na začetku sezone najnevarnejši igralec Milana. Foto: AP

Na sobotni večerni tekmi je Milan v prve pol ure s štirimi goli razbil Venezio in se razveselil prve zmage v novi sezoni. Po statističnih podatkih Opte ni Milan štirih golov v prve pol ure igre dosegel vse od leta 1958!

Theo Hernandez je zadel že v 2. minuti, nakar je prednost v 16. minuti podvojil Youssouf Fofana, nakar sta sledili dve enajstmetrovki. Prvo je v 25. minuti izkoristil Christian Pulisic, sicer podajalec za drugi gol. Drugič je z bele točke v 29. minuti zadel Tammy Abraham.

Pri poraženih Benečanih, ki so z eno točko zasidrani na dno Serie A, je brez priložnosti za igro ostal Domen Črnigoj.