Matteo Gabbia je bil nepričakovani junak derbija na San Siru. Foto: EPA

V zadnjih dveh letih je Inter kraljeval na mestnih obračunih. Milan je slabo začel letošnjo sezono v Serie A in tudi v torek je doživel poraz na San Siru proti Liverpoolu z 1:3 na uvodu Lige prvakov.

Izjemen prodor Pulišića
V 10. minuti je Christian Pulišić s sredine igrišča prodrl med štirimi igralci Interja. Benjamin Pavard in Francesco Acerbi ga nista uspela zaustaviti v kazenskem prostoru. Američan je imel še dovolj moči, da je z osmih metrov z desnico potisnil žogo mimo Yanna Sommerja v mrežo.

Federico Dimarco je dosegel edini zadetek za Inter. Foto: EPA

Dimarco izenačil sredi prvega dela
Federico Dimarco je izenačil v 27. minuti. Najprej je z volejem lepo zaposlil Lautara Martineza, ki je s skrajnimi močmi s konico nogometnega čevlja vrnil žogo Dimarcu na levi strani kazenskega prostora. Vezist je z diagonalnim strelom zadel malo mrežico, Mike Maignan v vratih Milana je bil prekratek.

V 65. minuti je sodnik Maurizio Mariani zelo hitro pokazal na belo točko. Mislil je, da je Martinez igral z roko v kazenskem prostoru, a je žogo odbil z ramenom. Po ogledu posnetka ob stranski črti je preklical najstrožjo kazen za Milan.

Gabbia unovčil podajo Reijndersa
Rdeče-črni so imeli številne priložnosti. Sommer je dvakrat sijajno posredoval pri strelih Rafaela Leaa. Odločitev je padla v predzadnji minuti rednega dela. Tijjani Reijnders je s prostega strela podal v sredino kazenskega prostora, Gabbia pa je z močnim strelom z glavo zatresel mrežo.

Zgrešena priložnost Okaforja ni bila usodna
V šestih minutah sodnikovega ddoatka je imel Milan izjemno priložnost. V 96. minuti je Noah Okafor po protinapadu stekel sam proti vratom, vendar je streljal čez gol. Ko se je še držal za glavo, je sodnik mariani še zadnjič zapiskal.

Trener Paulo Fonseca si je pošteno oddahnil, saj je po slabem startu v sezono prejel številne kritike, a ga je Zlatan Ibrahimović večkrat podprl in poudaril, da ne razmišlja o menjavi.

Roma gladko odpravila Udinese
Nogometaši Rome so ugnali Udiense s 3:0 in se veselili prve zmage v sezoni. Rimljani so povedli v 19. minuti z golom Artema Dovbika, prednost podvojili v 49. minuti z golom Paula Dybale z točke, končni izid pa postavili v 70. minuti z golom Tommasa Baldanzija. Pri videmski ekipi je Jaka Bijol igral vso tekmo, Sandi Lovrić pa je vstopil v 63. minuti.

Gudmundsson potopil Lazio
Tudi Fiorentina je vpisala prvo zmago sezone, potem ko je z 2:1 ugnala Lazio. Odločil je Albert Gudmundsson v zadnji minuti z enajstih metrov.