Srečanje Real - Recreativo se je začelo z minuto tišine zaradi avtobusne nesreče navijačev iz Huelve, v kateri so umrli trije ljudje. Foto: Reuters
Sinama Pongolle in Robinho
Veselje Sinama Pongolleja in razočaranje Robinha. Foto: Reuters
Frederic Kanoute
Frederic Kanoute je nezaustavljiv in je s 14 zadetki prvi strelec prvenstva. Foto: Reuters

Ob dejstvu, da Barcelona igra šele v četrtek in zaostanku ene točke, so v Madridu računali, da bodo na lestvici prehiteli večne tekmece, a so z Recreativom doživeli boleč poraz (0:3). Gostje so v čustveno nabitem ozračju vse gole posvetili svojim navijačem.

Beli balet je še tretje leto zapored izgubil zadnjo tekmo pred božično-novoletnim odmorom. "Povsem nerazumljivo, igralci so bili neprepoznavni," je jadikoval trener Fabio Capello. Posebej je v oči bodla nemoč igralca leta Fabia Cannavara, ki sta ga Florent Sinama-Pongolle in Ikechukwu Uche osmešila.

Sevilla v novo leto kot vodilna
Andaluzijci še naprej navdušujejo. Sevilla je odpihnila nekoč mogočni Deportivo s 4:0 in znova uprizorila fantastičen nogomet, ki vzbuja upe, da se še kakšen manjši klub vplete v boj za španskega prvaka. Zmagovalci Pokala Uefa odhajajo na božično-novoletne praznike kot vodilno moštvo La Lige, saj bo Barcelona odigrala zaostalo tekmo z Betisom šele januarja. Še prej Katalonce v četrtek čaka težavni test na Nou Campu proti Atleticu iz Madrida, proti kateremu so v zadnjih letih obakrat izgubili, krvnik je bil vedno Fernando Torres.

Rumena podmornica se potaplja
V derbiju dna lestvice je Betis v gosteh ugnal Gimnastic, ki se počasi že pripravlja na vrnitev v nižji rang tekmovanja. Villarreal je vnovič doživel poraz, tokrat pri Santanderju (2:1).