Marijan Pušnik
Trener Rudarja Marijan Pušnik je bil zadovoljen s točko. Foto: MMC RTV SLO
Delitev točk na Bonifiki
Celjani ugnali Goričane

Koprčani so dvakrat vodili, Velenjčani pa so dvakrat izenačili. Gosititelji so prvič povedli v 14. minuti, ko je svoj drugi zadetek letos dosegel Mitja Brulc. S 30 metrov je najprej streljal Miran Pavlin, vratar Rudarja Boban Savić je slabo posredoval in žogo odbil pred Brulca, temu pa je ni bilo težko poslati v mrežo.
Prebujenje gostov
Gostje so poravnali izid v 26. minuti. Nik Omladič je lepo preigraval na levi strani in pred vrati našel Luko Prašnikarja, ta pa iz bližine ni imel težkega dela, saj so ga koprski branilci slabo čuvali.
Velenjčani bi lahko pet minut pozneje povedli iz dveh priložnosti. Najprej je od daleč močno streljal Omladič, vratar Admir Suhonjič pa je imel tudi veliko sreče, da žoga ni končala za njegovim hrbtom. Z ne preveč suvereno obrambo jo je spravil v kot. Po strelu iz kota je vratnico zadel Marko Kolsi.
Kdor ne da, dobi ...
Koper je v 52. minuti ponovno prišel v vodstvo. Znova je bil strelec Brulc po lepi podaji Pavlina v kazenski prostor med dvema gostujočima branilcema. Pavlin je imel v 60. minuti "na nogi" povišanje vodstva na 3:1, a je njegov strel z desne strani Savić s skrajnimi močmi ubranil. Še lepšo priložnost je v 76. minuti zamudil Saša Božičič, ki se je znašel iz oči v oči s Savićem, vendar je streljal mimo vratnice.
Potem ko se je zdelo, da Velenjčani nimajo več moči za izenačenje, so pet minut pred koncem tekme le izvlekli točko. Z desne strani je uporaben predložek v sredino poslal Omladič, z glavo pa je Suhonjiča matiral rezervist Renato De Moraes.
Celjani imajo že 10 točk
CM Celje je doseglo tretjo zaporedno zmago. Na Areni Petrol je z 2:0 "padla" Hit Gorica. Celjani so zmagali po zaslugi zelo dobre učinkovitosti in tudi z nekaj sreče. Prvi zadetek so jim sicer ves čas prevladujoči gosti poklonili, ko je v 38. minuti po prostem strelu Sebastjana Gobca svojega vratarja premagal Admir Kršič.
Tudi v drugem polčasu so imeli Primorci vajeti igre v svojih rokah, proti vratom Celjanov sprožili kar nekaj strelov, toda nobenega res nevarnega. V 68. minuti je na 2:0 iz praktično prvega pravega strela domačih povišal Slaviša Dvorančič. Po napaki Sebastjana Komela in podaji Marija Močiča je zadel z lepim diagonalnim strelom s 14 metrov. Vsi goriški upi po preobratu so se dokončno razblinili v 84. minuti, ko je moral Danjel Rakušček zaradi drugega rumenega kartona predčasno v slačilnico.