Realova popotnica pred sredinim dvobojem Lige prvakov proti Olympiacosu ni dobra. Po neprepričljivi igri ga je Espanyol premagal z 2:1. Foto: EPA
Deco in Robert Pires

Real ostaja v vodstvu, čeprav ga je Espanyol premagal z 2:1. Krilni igralec Riera, ki je prejšnji teden zadel ob debiju v španski izbrani vrsti, je že v 2. minuti poskrbel za vodstvo gostiteljev, potem ko je strel iz kota z glavo pospravil v mrežo. Kapetan Tamudo je dan po praznovanju 30. rojstnega dne na začetku drugega polčasa mojstrsko lobal Ikerja Casillasa. Pričakovati je bilo Realov napad, a zgodilo se je prav nasprotno. Espanyol je še naprej napadal, Real pa je na koncu po golu Ramosa zgolj ublažil poraz.

Krkić izkoristil odsotnost Ronaldinha
Podobno je bilo na El Madrigalu, kjer je Villarreal s 3:1 premagal Barcelono. Že v 13. minuti je bilo 2:0, potem ko je Marcos Senna zadel z enajstmetrovke, ki jo je priboril Robert Pires. V 25. minuti je po podaji Lionela Messija znižal mladi up Bojan Krkić, ki je prvič začel v prvi enajsterici. Sin nekdanjega nogometaša Crvene zvezde (mati je Katalonka) je neuradno postal najmlajši strelec v novejši zgodovini španske lige. Če je bilo pri prvi enajstmetrovki nekaj pomislekov, je bila druga povsem čista. Spet je padel Pires (zrušil ga je Gabriel Milito), Senna pa je bil še drugič natančen.

Deco več kot en mesec brez nogometa
Barcelona, pri kateri ni igral Ronaldinho (po nastopu za brazilsko reprezentanco je potreboval počitek), je podobno kot Real jalovo poskušala obrniti potek dogajanja. Boleč ni le poraz, ampak tudi izguba Deca, ki bo zaradi poškodbe stegenske mišice počival pet tednov. Villarreal se je na lestvici prebil na drugo mesto z istim številom točk kot Valencia, ki je Deportivo v gosteh premagala s 4:2. Sevilla je po štirih porazih z 2:0 premagala Levante in pokvarila debi italijanskega trenerja Giovannija De Biasija.

VILLARREAL - BARCELONA 3:1 (3:1)
Cazorla 2., Senna 13./11-m, 34./11-m; Krkić 24.

DEPORTIVO - VALENCIA 2:4 (1:3)
Xisco 28., Diaz 87.; Joaquin 9./11-m, Baraja 15., Morientes 37., 73.

ATLETICO MADRID - ZARAGOZA 4:0 (2:0)
Luis Garcia 10., Forlan 34., Rodriguez 64./11-m, 90.

REAL MADRID 8 6 1 1 17:5 19 VILLARREAL 8 6 0 2 14:9 18 VALENCIA 8 6 0 2 14:11 18 BARCELONA 8 5 2 1 17:7 17 ESPANYOL 8 5 1 2 12:9 16 ATLETICO MADRID 8 4 2 2 15:7 14 MALLORCA 8 4 2 2 15:10 14 SANTANDER 8 3 3 2 6:8 12 ALMERIA 8 3 2 3 10:8 11 ZARAGOZA 8 3 2 3 11:13 11 SEVILLA 7 3 0 4 13:10 9 MURCIA 8 2 3 3 7:8 9 ATHLETIC BILBAO 8 2 3 3 7:10 9 OSASUNA 7 2 2 3 8:9 8 RECREATIVO HUELVA 8 2 2 4 7:12 8 DEPORTIVO 8 2 2 4 6:12 8 BETIS 8 1 4 3 8:9 7 GETAFE 8 1 2 5 7:13 5 VALLADOLID 8 1 2 5 9:17 5 LEVANTE 8 0 1 7 3:19 1