Harry Kane je dosegel že osmi zadetek v letošnji Ligi prvakov, s čimer se je izenačil s Kylianom Mbappejem. Foto: Reuters

Povratno srečanje v Madridu bo prihodnjo sredo. Bayern in Real sta v polfinalu tekmeca že osmič, kar je rekord.

Na Allianz Areni je najprej bolje kazalo vodilnemu moštvu španskega prvenstva. V 24. minuti je po imenitni globinski podaji Tonija Kroosa s 40 metrov v kazenski prostor in napaki domače obrambe Madridčane v vodstvo popeljal Vinicius Junior. To je bil prvi strel gostov na tekmi. Precej podjetnejši so bili predtem v prvi polovici prvega polčasa varovanci Thomasa Tuchla, ki pa niso izkoristili priložnosti.

V 2. minuti je po podaji Thomasa Müllerja streljal Leroy Sane, z obrambo se je izkazal Andrej Lunin. Štiri minute pozneje je Sane zaposlil Harryja Kana, a je ta žogo poslal preveč po sredini vrat. V 7. minuti je znova poskušal Sane, po diagonalnem strelu z leve strani je šla žoga malce čez prečko.

Po vodilnem zadetku je Real vzpostavil ravnotežje. V 42. minuti je Kane poskusil še s prostega strela, vendar premalo natančno.

Vinicius Junior je v 24. minuti prvič utišal domače navijače. V polfinalu se je med strelce vpisal še tretje leto zapored. Foto: Reuters

Sane in Kane spravila Real v škripce

Na izenačenje so morali navijači Bayerna počakati do 53. minute. Tedaj je Leroy Sane z desne strani od stranske črte prodrl v kazenski prostor, preigral Ferlanda Mendyja in silovito streljal z levico. Žoga je zletela med bližnjo vratnico in Luninom v mrežo za veliko slavje na tribunah.

Štiri minute pozneje je Lucas Vazquez storil prekršek nad Jamalom Musialo, sodnik Clement Turpin pa je pokazal na belo piko. Z 11-metrovke je za vodstvo Bayerna zanesljivo poskrbel Harry Kane, Lunin se je vrgel v napačno smer. Angleški napadalec je imel v 66. minuti še eno priložnost, žoga se je odkotalila malenkost mimo vrat.

Tudi Real je v 83. minuti nato zadel s kazenskega strela. Potem ko je Min-jae Kim nespametno podrl Rodryga, je svoj drugi gol na tekmi dosegel Vinicius Junior, tako da sta tekmeca pred dvobojem na stadionu Santiago Bernabeu čez osem dni poravnana.

Madridčani so imeli sicer še pred izenačenjem Bayerna na 1:1 v 51. minuti priložnost, da bi pobegnili na 0:2, vendar je po protinapadu in zavitem strelu Kroosa žogo uspešno odbil Manuel Neuer.

Leroy Sane je bil že v prvem polčasu zelo dejaven v Bayernovem napadu, na začetku drugega pa je izenačil na 1:1. Foto: Reuters

Ancelotti še naprej brez poraza proti Bayernu

Trener Reala Carlo Ancelotti v bavarski prestolnici ni mogel računati na kaznovanega Danija Carvajala. Italijan še nikoli v karieri ni izgubil proti Bayernu, zdaj ima šest zmag in tri remije.

Španci so izločili Bavarce v zadnjih treh izločilnih dvobojih – v polfinalu 2014 in 2018 ter četrtfinalu 2017, v osmini finala 2007 in polfinalu 2012 pa je napredoval Bayern. Madridčani so dobili prejšnje tri tekme v Münchnu (0:4, 1:2 in 1:2) na krilih Cristiana Ronalda.

Bayern 21. igra v polfinalu elitnega klubskega tekmovanja, 13 polfinalov je zbral v dobi Lige prvakov od sezone 1992/93 naprej. Samo eno moštvo je v tem pogledu boljše, to je prav Real Madrid, ki se je 33-krat uvrstil v polfinale, 17-krat v dobi Lige prvakov.

Povratna tekma bo v torek, 7. maja.

Finale bo v soboto, 1. junija, v Londonu. Stadion Wembley bo gostil že osmi finale za evropskega prvaka.