Erling Haaland je v 76. minuti postavil končni izid in postal prvi nogometaš v zgodovini Premier lige, ki je v eni sezoni dosegel 45 zadetkov v vseh tekmovanjih. Pred njim sta bila rekorderja Mohamed Salah in Ruud van Nistelrooy. Foto: Reuters

Na Etihadu so bile vse oči uprte v domačega napadalca Haalanda, ki je s 30 zadetki najboljši strelec Premier lige, na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Leipzigu (7:0) pa je dosegel pet golov.

Norvežan je v dežju dvakrat zapretil že v prvi polovici prvega polčasa. V 14. minuti bi po podaji Dayota Upamecanoja nazaj svojemu vratarju Yannu Sommerju tik pred vrati kmalu presenetil Švicarja, ki je izbijal žogo, a ta nazadnje ni zletela proti mreži. V 22. minuti pa je bil njegov strel "iz prve" z roba kazenskega prostora prešibek.

Rodri je takole premagal Yanna Sommerja in dosegel svoj prvi zadetek v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Mojstrovina Rodrija

Gostitelji so povedli v 27. minuti, ko je po podaji Bernarda Silve z desne strani Rodri preigral Jamala Musialo, imenitno streljal z levico s približno 20 metrov in z zavrtinčenim strelom žogo poslal v zgornji kot nemočnega Sommerja. 1:0.

V 34. minuti je imel City sijajno priložnost za povišanje vodstva. Sommer je v skoku v kazenskem prostoru trčil z Jackom Grealishem in končal na tleh, žoga je prišla do Ilkaya Gündogana, ki je streljal, toda Sommer jo je sede (!) odbil z nogo in preprečil drugi zadetek.

Gostom v prvem polčasu ni uspevalo veliko. Še najnevarnejši je bil močan strel z levico Leroya Saneja v prvi minuti sodnikovega dodatka, ko je poskusil s 25 metrov. Žoga je zletela malo mimo vrat.

Bernardo Silva in Haaland povišala vodstvo

Na začetku drugega polčasa je imel Sane še tri priložnosti, a se izid ni spremenil. Trikrat je nekdanji član sinjemodrih streljal z razdalje, Ederson je vselej branil. V 55. minuti je po strelu iz kota in poskusu Kingsleyja Comana z glavo pred golovo črto izenačenje preprečil Ruben Dias.

Pozneje so vajeti igre znova prevzeli domači in v 70. minuti se je še enkrat zatresla mreža Bayerna. Upamecano je izgubil žogo dobrih 20 metrov od vrat, Grealish je s peto podal Haalandu na levo stran, ta pa je poslal predložek na drugo stran, kjer je z glavo v teku Sommerja matiral Bernardo Silva.

V 76. minuti se je med strelce vpisal še Haaland. Rezervist Julian Alvarez je z dolgo podajo z desne strani na levi strani kazenskega prostora našel Johna Stonesa, sledila sta podobna poteza kot pri drugem zadetku (le da s podajo z glavo) in gol Haalanda iz bližine z desnico.

Do konca tekme je kljub še dvema priložnostima Alvareza in Rodrija ostalo pri 3:0, kar pomeni, da so serijski nemški prvaki pred izjemno težko nalogo, če želijo prihodnjo sredo na Allianz Areni pripraviti preobrat in napredovati v polfinale.

Pri Bayernu, ki je prejšnji mesec z dvema zmagama izločil PSG, je zaradi poškodbe manjkal v tej sezoni zelo dobro razpoloženi Eric Maxim Choupo-Moting. V konici napada je bil zato Serge Gnabry.

Na Etihadu je šlo tudi za dvoboj trenerjev Pepa Guardiole in Thomasa Tuchla, ki sta se srečala v finalu pred dvema letoma, ko je bil Tuchel še na klopi takratnega zmagovalca Chelseaja. Tokrat mu je Španec, nekoč tudi sam trener Bavarcev, vrnil milo za drago.

Manchester City se je veselil devete zaporedne zmage v vseh tekmovanjih, medtem ko je Bayern doživel prvi poraz v letošnji Ligi prvakov in najvišjega po 3:0 proti PSG-ju v skupinskem delu leta 2017.

Nicola Barella se veseli vodilnega zadetka na stadionu Luz. Inter je v osmini finala izločil še enega portugalskega predstavnika Porto, zdaj pa je blizu italijanskega polfinala, saj se bo zmagovalec tega para tam pomeril z Milanom ali Napolijem. Foto: Reuters

Barella v polno z glavo, zadel še Lukaku

V Lizboni so gledalci v prvem polčasu videli le en strel (Benfice) v okvir vrat. Živahnejše je bilo v nadaljevanju. V 51. minuti je Inter v vodstvo popeljal Nicola Barella z glavo po predložku branilca Alessandra Bastonija z leve strani na oddaljenejšo vratnico.

V 82. minuti je na končnih 0:2 z 11-metrovke povišal rezervist Romelu Lukaku. Po podaji Denzela Dumfriesa je v kazenskem prostoru z roko nesrečno igral nekdanji član Interja Joao Mario, kar so opazili v sobi za VAR, sodnik Michael Oliver pa je po ogledu videoposnetka pokazal na belo piko.

Med obema zadetkoma je vratar Benfice Odisseas Vlachodimos ustavil nevarna poskusa Henrika Mhitarjana in Dumfriesa, ob koncu je imel priložnost še rezervist Robin Gosens.

Gostitelji so najbolj zapretili pet minut po vodilnem golu Interja, ko se je po predložku Joaa Maria pred vrati zvrstilo več strelov. Chiquinho je na golovi črti zadel Dumfriesa. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom je znižanje na 1:2 preprečil vratar Andre Onana, "začaral" je Goncala Ramosa, ki je sam prišel pred njega.

V sredo bosta še srečanji Real Madrid – Chelsea in Milan – Napoli.