Rezervist Marcos Llorente je bil nepričakovani junak na Anfieldu. Foto: Reuters

27-letni Škofjeločan je ubranil veliko nevarnih strelov in bil zasluženo izbran za najboljšega igralca tekme na kultnem Anfieldu.

Liverpool je imel veliko premoč predvsem v rednem delu, ko je uspel nadomestiti zaostanek s prve tekme pred tremi tedni v Madridu. V podaljšku je vodilni ekipi Premier lige zmanjkalo energije. Razmerje v strelih je bilo kar 35:10, v okvir vrat 12:6. Gostitelji so imeli 64-odstotno posest, izvedli so kar 16 kotov, na koncu pa so zelenico zapustili sklonjenih glav.

Jürgen Klopp ni mogel računati na Alissona Beckerja, ki zaradi poškodbe kolka ne bo igral do konca meseca. V vratih je bil Adrian, ki se ni izkazal. Bil je glavni krivec za prvi zadetek Atletica v 97. minuti.

Georginio Wijnaldum je kronal premoč Liverpoola v prvem polčasu. Foto: Reuters

Oblak dvakrat odlično posredoval
Atletico je odločno krenil s sredine igrišča. Že v 13. sekundi je Diego Costa prišel do strela z desne strani po podaji Joaa Felixa, vendar je zadel le zunanji del mreže. Liverpool je narekoval ritem igre v dežju, po četrt ure je Alex Oxlade Chamberlain poskusil z diagonalnim strelom, Oblak pa je žogo odbil.

V 18. minuti je po podaji iz kota do strela prišel branilec Felipe, vendar je z glavo streljal malce mimo vrat. Gostitelji so narekovali ritem. Osem minut pred odmorom je Trent Alexander-Arnold z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je skušal Firmino spremeniti smer žoge, Oblak pa je bil znova zbran.

Diego Simeone je vso tekmo igral
Diego Simeone je vso tekmo igral "svojo tekmo" ob stranski črti. V podaljšku je prišel na svoj račun. Dvakrat je šprintal do svojih varovancev in skupaj so se veselili napredovanja v četrtfinale. Foto: Reuters

Wijnaldum kronal premoč Liverpoola
Atletico, ki je imel v prvem polčasu 37-odstotno posest, je v zadnjih minutah popolnoma prepustil sredino igrišča Liverpoolu. V 43. minuti je imel Oxlade Chamberlain na desni strani veliko prostora, podal je v kazenski prostor, kjer je Georginio Wijnaldum z močnim strelom z glavo matiral Oblaka.

"Bunker" Atletica neprebojen
Na začetku drugega polčasa so branilci naslova močno pritisnili. Iz minute v minuto je bilo bolj vroče v kazenskem prostoru Atletica. Po uri igre se je slovenski reprezentančni vratar izkazal po strelu Firmina. Ko je bil že nemočen, ga je v 67. minuti rešila prečka, ki jo je iz bližine stresel Andrew Robertson. Drugi gol Liverpoola je visel v zraku, Madridčani so postavili "bunker" in upali na podaljšek. Mane je poskušal s škarjicami pet minut pred koncem rednega dela, vendar je streljal prek vrat. Salah je nato imenitno prodrl z desne strani v kazenski prostor, njegov strel pa je zletel malce prek vrat.

Jan Oblak je imel veliko dela in zasluženo je bil izbran za igralca tekme. Liverpool je sprožil 12 strelov v okvir vrat. Foto: Reuters

Gol Nigueza v 93. minuti upravičeno razveljavljen
Na vrsti sta bili še dve minuti sodnikovega dodatka. V 93. minuti je Saul Niguez z glavo zatresel mrežo po podaji iz prostega strela. Madridčani so se že veselili, vendar je bil vezist v prepovedanem poloažju in na vrsti je bil podaljšek.

Firmino v drugem poskusu le povišal na 2:0
V 94. minuti je Wijnaldum poslal natančen prdložek pred vrata, kjer je Firmino najprej zadel vratnico, odbito žogo pa je pottisnil v prazno mrežo. Vse je kazalo na napredovanje aktualnih angleških prvakov, veselje na tribunah je bilo veliko.

Llorente kaznoval veliko napako Adriana
Tri minute zatem je vratar Adrian naredil neverjetno napako. Žogo je izbil naravnost na nogo Joaa Felixa, ki jo je podaljšal do Marcusa Llorenteja. 25-letni vezist, ki je v 56. minuti zamenjal nerazpoloženega Diega Costo (zvezdnik se je jezil na trenerja Diega Simeoneja, saj ni želel tako hitro končati tekme), je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora znižal na 2:1.

Navijači Liverpoola so pripravili izjemno vzdušje pred Anfieldom že nekaj ur pred začetkom tekme. Foto: Reuters

Atletico odlično izvedel dva protinapada
Atletico je imel vse več prostora, saj je moral Liverpool vse moči usmeriti v napad. Alvaro Morata, ki je vstopil v 103. minuti, je podal do Llorenteja. Jordan Henderson in Joe Gomez ga nista dobro pokrila in rezervist je z izjemnim strelom z 20 metrov izenačil na 2:2. Diego Simeone je stekel na zelenico v slogu pravega šprinterja.

Morata postavil piko na i
Liverpool je bil v šoku, Klopp je na začetku drugega dela podaljška v igro poslal Fabinha in Divocka Origija. Atletico se je še naprej odlično branil, gostiteljem pa je zmanjkalo moči. V 121. minuti je Llorente zaposlil Morato, ki je z levico ukanil Adriana za veliko slavje colchonersov.

Simeone: Imamo najboljšega vratarja na svetu
"Imamo najboljšega vratarja na svetu. Barcelona ima Messija, mi pa imamo Oblaka. Že večkrat je naredil razliko. To ej bila zares velika zmaga, znova smo med osmerico v Evropi. Izločili smo zunajserijsko ekipo," je Simeone kar žarel od zadovoljstva.

Llorente: To je bil boj za življenje ali smrt, trpljenje je bilo neverjetno
"Res smo zelo trpeli. Uspelo nam je zadeti v ključnem trenutku, potem pa se je odprlo. Delovali smo povezano, to je bila prava ekipa. Težko opišem občutke po taki tekmi. Mi ne poznamo meja. To je bil boj za življenje ali smrt, trpljenje je bilo neverjetno. Ko vsi tako igramo, se lahko zgodijo zares velike stvari," je bil navdušen Llorente.

Juan Bernat in Neymar sta popeljala PSG v četrtfinale. Foto: Reuters

Klopp: Glavna napaka je bila, da nismo drugič zadeli v rednem delu
"Zadovoljen sem z našo predstavo. Prikazali smo zelo dobro igro, igralci so se držali navodil. Vložili smo ogromno nergije in razočarabnje je seveda veliko. Glavna napaka je bila, da nismo drugič zadeli v rednem delu. 90 minut je bilo sijajnih. Na lahek način smo prejeli zadetke. Po izenačenju na 2:2 smo padli v igri. Predložki so bili nenatančni. Opozarjal sem, da je potrebna koncentracija do zadnje minute," je povedal Klopp.

Kapetan Henderson je dodal: "Oblak je imel odličen večer. Priigrali smo si veliko priložnosti, nikakor pa nismo uspeli zatresti mreže. Tretji gol bi pomenil konec tekme."

PSG izločil Borussio na praznem Parku princev
Paris SG je ugnal dortmundsko Borussio z 2:0 in se uvrstil v četrtfinale. Črno-rumeni so prvo tekmo na domači zelenici dobili z 2:1. Tekma na Parku princev je bila odigrana pred praznimi tribunami.

V 28. minuti je Angel di Maria podal iz kota, na daljši vratnici pa je Neymar z glavo zatresel rmežo. Achraf Hakimi je zelo slabo pokril brazilskega zvezdnika.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Pablo Sarabia z desne strani podal pred vrata, kjer je Juan Bernat spretno podstavil levico in ukanil Romana Bürkija.

V drugem polčasu so Dortmundčani pritisnili, vendar si velikih priložnosti niso priigrali. Thomas Tuchel, ki je med letoma 2015 in 2017 usoešno vodil Borussio, je v 64. minuti v igro poslal tudi Kyliana Mbappeja. Napadalec ni bil pripravljen za vseh 90 minut zaradi prehlada. V 89. minuti je živce izgubil Emre Can, ki je odrinil Neymarja. Anthony Taylor mu je pokazal rdeči karton.