Benjamin Šeško se je že v 4. minuti veselil na stadionu Metropolitano. Foto: AP

Prvi polčas na stadionu Civitas Metropolitanu v Madridu je navdušil. Ritem igre je bil izjemno visok, priložnosti so se vrstile. Obe ekipi sta bili zelo samozavestni. Atletico ostaja neporažen v letošnji sezoni, Leipzig pa je doživel prvi poraz po 24. februarju. Oblak je branil vso tekmo, Šeško je igral do 70. minute, Kevin Kampl pa je sedel na klopi Leipziga.

Antoine Griezmann se je izkazal z golom in podajo. Foto: EPA

Šeško učinkovito zaključil protinapad
Rdeči biki, ki so na začetku nove sezone v Bundesligi končali sijajen niz neporaženosti Leverkusna, so povedli že v 4. minuti. Šeško je silovito potegnil v protinapad in podal do Loisa Opende, ki je močno streljal z desne strani. Oblak je žogo odbil visoko v zrak, Šeško pa jo je z glavo pospravil v mrežo.

Griezmann kronal premoč Atletica
Gostitelji so se hitro pobrali. V 26. minuti je Angel Correa z diagonalnim strelom zadel notranji del vratnice. Vratar Leipziga Peter Gulacsi je žogo ujel pred golovo črto.

Atletico je izenačil v 28. minuti, ko je po podaji Marcosa Llorenteja z desne strani z volejem zadel Antoine Griezmann.

Jose Maria Gimenez je bil nepričakovani junak večera v Madridu. Foto: EPA

Nebeški skok Gimeneza v 90. minuti
V drugem polčasu je ritem igre precej padel. Nemci so bili zadovoljni s točko. Šeška je v 70. minuti zamenjal Yussuf Poulsen, ki je odigral 400. tekmo za Leipzig.

V zadnji minuti rednega dela je razigrani Griezmann imenitno podal na daljšo vratnico, branilec Jose Maria Gimenez pa je žogo z glavo poslal v malo mrežico.

Barcelona z igralcem manj poražena v kneževini
Hansi Flick je doživel prvi poraz na klopi Barcelone, ki je sanjsko odprla špansko prvenstvo in nanizala pet zmag. V Ligi prvakov so Katalonci doživeli poraz že v 1. krogu. Monaco je bil boljši z 2:1, potem ko je 80 minut igral z igralcem več.

18-letni napadalec George Ilenikhena je Monacu zagotovil prestižno zmago. Foto: EPA

Katalonci so že v 11. minuti ostali brez izključenega Erica Garcie, ki je podrl Takumija Minamina 18 metrov od vrat. Japonec je že sam stekel proti vratarju gostov Marcu-Andreju ter Stegnu.

Pet minut zatem je Maghnes Akliouche zadel za vodstvo ekipe iz kneževine. Sijajno je preigraval po levi strani in z levo nogo poslal žogo v mrežo s 14 metrov. Kljub igralcu manj je Lamine Yamal izenačil v 28. minuti in postal drugi najmlajši strelec v Ligi prvakov po Ansuju Fatuju, ki je bil ob prvencu star 17 let in 40 dni, Yamal pa 17 let in 68 dni.

V 71. minuti je Vanderson z dolgo podajo našel Georgea Ilenikheno, ki je z močnim strelom z levo nogo odločil tekmo. Vse je kazalo, da bodo imeli gostitelji na voljo še najstrožjo kazen pet minut pred koncem. Sodnik Allard Lindhout je takoj pokazal na belo točko, ko je Inigo Martinez spotaknil Folarina Baloguna v kazenskem prostoru. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je branilec Barcelone najprej odbil žogo, nato pa je napadalec Monaca padel čez njegovo nogo. Lindhout si je ogledal posnetek ob stranski črti in razveljavil prvotno odločitev.

Kerem Akturkoglu je že v 9. minuti načel mrežo Crvene zvezde. Foto: EPA

Benfica blestela v uvodne pol ure
Crvena zvezda je izgubila proti Benfici z 1:2. Stadion Rajka Mitića je bil lepo zapolnjen. Crvena zvezda je v nizu petih prvenstvenih zmag. Benfica je po slabem startu v sezono zamenjala trenerja Rogerja Schmidta. Bruno Lage je uspešno vodil ekipo na uvodu Lige prvakov.

Na kultni Marakani so si Portugalci že v prvem polčasu zagotovili lepo prednost. V 9. minuti je Angel Di Maria na desni strani našel Alexandra Baha, ki je poslal predložek pred vrata, Kerem Aktürkoglu pa je žogo iz bližine z desnico potisnil v mrežo.

Po pol ure igre je Orkun Kökcü s prostega strela z 20 metrov povišal na 0:2. Žogo je poslal v vratarjev kot, a je čuvaj mreže Beograjčanov Omri Glazer slabo posredoval.

Orkun Kökcü je mojstrsko izvedel prosti strel po pol ure igre. Foto: EPA

Elšnik sodeloval pri edinem zadetku rdeče-belih
V drugem polčasu so se gostitelji zelo trudili, a jim ni uspelo znižati vse do 86. minute. Timi Max Elšnik je podal na rob kazenskega prostora, kjer se je dobro znašel Cherif Ndiaye. Senegalec je podal Angolca Felicia Milsona, ki je z desno nogo znižal na 1:2.

Domača zasedba, pri kateri Vanja Drkušić ni igral, je ob koncu močno pritiskala, a ji ni uspelo priti do izenačujočega zadetka. Benfica je imela priložnost še za tretji zadetek, ko je Zeki Amdouni stresel vratnico.

Zadetki s tekme Crvena zvezda – Benfica
Florian Wirtz je bil nerešljiva uganka za obrambo Feyenoorda. Foto: EPA

Galapredstava Leverkusna v Rotterdamu
Feyenoord je bil popolnoma nemočen proti Bayerju iz Leverkusna (0:4). Nemški prvaki so vse štiri zadetke dosegli v prvem polčasu.

Florian Wirtz je v 5. minuti zadel z levo nogo z roba kazenskega prostora. Po pol ure igre je Alejandro Grimaldo povišal na 0:2 po akciji Jeremieja Frimponga. Izjemni Wirtz, ki je blestel tudi na domačem evropskem prvenstvu, je bil natančen še v 36. minuti. Tik pred odmorom je Edmond Tapsoba streljal z glavo, vratar Timon Wellenereuther pa si je žogo z roko potisnil v lastno mrežo.

Vratar Raya zagotovil Arsenalu točko v Bergamu
Atalanta in Arsenal sta se razšla brez zadetkov. Mateo Retegui je v 51. minuti zapravil enajstmetrovko za ekipo iz Bergama. S parado se je izkazal vratar topničarjev David Raya. Sodnik Clement Turpin se je odločil za najstrožjo kazen, potem ko je Thomas Partey v kazenskem prostoru podrl Edersona.

Sturm ostal brez točk v Brestu
Brest je bil z 2:1 boljši od Sturma iz Gradca. Jon Gorenc Stanković je igral vso tekmo za avstrijske prvake, Tomi Horvat pa je bil na zelenici v prvem polčasu.

Hugo Magnetti je povedel Francoze v vodstvo v 23. minuti z natančnim strelom z 20 metrov, Edmilson Fernandes je v 45. minuti z avtogolom poskrbel za izenačenje, Abdallah Sima pa je v 56. minuti zagotovil Brestu tri točke.