Toča golov v Domžalah

Amer Krcić in Mitja Zatkovič sta v 30. minuti kombinirala v gostujočem kazenskem prostoru. Krcić je nato žogo lepo nastavil Juninhu, ki je z 20 metrov s strelom v spodnji desni kot popeljal gostitelje v vodstvo.

Lovrečič začel akcijo za prva celjska zadetka
Celjani so tekmo obrnili v svoj prid v drugem polčasu. V 50. minuti je Anej Lovrečič z leve strani izvajal prosti strel. Domači vratar Nejc Vidmar je slabo posredoval, žogo je vrata usmeril Milan Andjelkovič. Lovrečič je začel akcijo tudi za drugi celjski zadetek. S podajo je lepo našel Rajka Repa, ta pa je žogo serviral Slaviši Dvorančiču, ki je zadel s treh metrov.

Med vratnici je moral Kovjenić
Tekma je bila odločena v 74. minuti, ko so Celjani izvedli hiter protinapad. Vratar Vidmar je podrl Repa in si za posredovanje zaslužil rdeči karton. Ker so gostitelji izkoristili vse tri menjave, je moral med vratnici stopiti Saša Kovjenić. Z bele točke je bil suveren Lovrenčič. Visoko zmago Celja sta potrdila rezervist Roman Bezjak in Domagoj Duspara. Prvi je zadel od daleč, drugi pa je v lovu na žogo prehitel Kovjenića in žogo poslal v prazno mrežo.

V soboto poraza vodilnih ekip
Že včeraj je vodilna Luka Koper s 3:1 izgubila proti Nafti, drugouvrščeni Rudar pa doma proti Hit Gorici z 0:3. Olimpija je s 3:0 ugnala Labod Dravo.

Obračun med Mariborom in Interblockom je zaradi bolezni v ljubljanskem moštvu prestavljen na kasnejši termin.