Robert Koren je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni, le trinajst minut pa je čakal še na drugega. Foto: EPA
Frank Lampard
Frank Lampard je z izjemnim strelom poskrbel, da so tri točke ostale doma. Foto: Reuters
Dmitar Berbatov
Odločilni zadetek za zmago Manchestra nad Boltonom je prispeval Dimitar Berbatov, ki je zadel v 90. minuti. Foto: Reuters
Joe Cole
Joe Cole se je poškodoval že sredi tedna, novica o koncu sezone pa je sledila pred današnjo tekmo s Stoke Cityjem. Foto: Reuters
Robert van Persie
Robert van Persie je podal za vse tri zadetke Arsenala. Foto: EPA

Koren, ki je WBA okrepil leta 2007, je v 22. krogu dosegel prvi gol letošnje sezone, skupno jih je dal v dresu angleškega prvoligaša deset. Pred današnjim krogom zadnjeuvrščeni WBA je povedel prek Chrisa Brunta že v četrti minuti, 28-letni Radeljčan, ki je srečanje začel v prvi enajsterici, pa se je izkazal v drugem delu igre.

V 54. minuti sta s francoskim napadalcem Marcom-Antoinom Fortunom odigrala dvojno podajo, po strelu Korena pa se je žoga odbila od Fortuna in zavila za hrbet vratarja Rossa Turnbulla. Ta je moral okroglo usnje pobrati iz mreže še trinajst minut pozneje, ko se je slovenski vezist po podaji Brunta znašel sam pred Turnbullom in zadel za veliko zmago WBA-ja.

Lampard razveselil navijače Chelseaja
Kar 88 minut je bilo potrebnih, da so varovanci Luisa Felipeja Scolarija zadeli proti Stoke Cityju, ki je ob prvem in edinem strelu v okvir vrat Petra Čecha v 60. minuti povedel prek Rorya Delapa. Modrim ni šlo prav nič od nog, na vrata Stokea so streljali kar 37-krat (22-krat v okvir), poleg tega pa so imeli še veliko višjo posest žoge (61 % - 39 %). Da ni bilo presenečenja, je poskrbel rezervist Juliano Belletti, ki mu je žogo tik pred vrata podal Franco Di Santo, v 94. minuti pa je po zmedi pred vrati Thomasa Sorensena z roba kazenskega prostora bombo sprožil Frank Lampard in poskrbel za trinajsto zmago Chelseaja v letošnji sezoni.

Berbatov za vrh lestvice
Manchester United se je s 14. zmago sezone znova preselil na vrh lestvice. Edini zadetek je bil dosežen v 90. minuti, ko je po napaki branilcev Boltona do žoge prišel Argentinec Carlos Tevez, ki je podal samemu Bolgaru Dimitru Berbatovu.

Joe Cole končal sezono
Angleški reprezentant in nogometaš Chelseaja Joe Cole je zaradi poškodbe predčasno končal sezono. Na sredini pokalni tekmi proti Southendu, ki jo je Chelsea dobil z rezultatom 4:1, si je huje poškodoval križne vezi.

Van Persie podajal za zmago Arsenala
Do treh točk je prišel tudi londonski Arsenal, ki se je Hull Cityju maščeval za poraz na Emirates stadionu, kjer je bil Hull boljši z 2:1. Najboljši igralec tekme je postal Robert van Persie, ki je podal za vse tri zadetke topničarjev, ki so gostitelje dokončno ugnali po neodločenem izidu 1:1. Odločilna zadetka sta dosegla Samir Nasri v 82. minuti in Nicklas Bendtner štiri minute pozneje.

Liverpool zapravil dve točki
Na zadnji tekmi 22. kroga sta se Liverpool in Everton na mestnem derbiju razšla brez zmagovalca (1:1). Redse je v vodstvo popeljal Steven Gerrard v 68. minuti z izjemnim strelom s 25 metrov, izenačil pa je Tim Cahill z glavo po podaji Mikela Artete s prostega strela tri minute pred koncem. Redsi so bili boljši, že v 28. minuti je Fernando Torres po podaji Samija Hyypiä zadel levo vratnico.

Ekipi se bosta v nedeljo pomerili na Anfieldu še na tekmi 4. kroga Pokala FA.