Izenačenje je Mallorci prinesel Emilio Nsue. Foto: Reuters
Lionel Messi
Leo Messi je na Camp Nouu pred tekmo pokazal zlati čevelj, ki ga je prejel za lansko sezono, ko je v državnem prvenstvu dosegel kar 34 golov. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel prvi in zadnji zadetek v Madridu. Foto: Reuters
Mesut Özil
Mesut Özil je podal za vodilni zadetek Reala, nato pa je še sam zatresel mrežo deportiva. Foto: EPA
Romaric, Suarez
Sevilla je s 3:1 dobila derbi kroga proti Atleticu. Foto: EPA
Real izkoristil spodrsljaj Barce

Barca je igrala brez lažje poškodovanega Xavija Hernandeza in kaznovanega Davida Ville. V začetno postavo se je vrnil Lionel Messi, ki se je pred tekmo predstavil z zlatim čevljem za lansko sezono.
Neučinkovita Barcelona
V prvem polčasu so Katalonci imeli veliko pobudo. Ves čas so oblegali vrata razpoloženega Duduja Aouateja. Goste so večkrat stisnili v sam kazenski prostor, a mrežo so varovanci Pepa Guardiole zatresli le enkrat. V 21. minuti je akcijo začel Dani Alves, ki je podal Pedru Rodriguezu, ta pa je s peto podaljšal do Messija. Argentinec je s plasiranim strelom z roba kazenskega prostora zatresel mrežo nogometašev z Balearov.

Vrsta Michaela Laudrupa, ki je pet sezon nosil dres Barcelone in tvoril udarno vezno linijo z Guardiolo, je prvič zapretila v 42. minuti. Strel Chorija Castra je Victor Valdes odbil v kot, iz katerega je Mallorca izenačila. Barcina obramba si je privoščila veliko napako. Pozabili so na Emilia Nsueja, ki je z glavo premagal Valdesa.

Bojan zadel le vratnico
V drugem polčasu si je veliko napako privoščil Gerard Pique, vendar je strel Pierra Weba Valdes odbil v kot, po katerem je priložnost imel znova Nsue, a je streljal prek vrat. V 77. minuti je Bojan Krkić potegnil žogo mimo izraelskega vratarja, vendar je šel preveč v desno in zadel le okvir vrat.

Izjemna predstava kraljevih
Real je povedel že v 4. minuti. Najprej je Cristiano Ronaldo s prostega strela zadel živi zid. Žoga se je odbila v kot, katerega je izvajal Mesut Özil, Ronaldo - slabo ga je pokril Alberto Lopo - pa je bil najbolj iznajdljiv in je z glavo zatresel gostujočo mrežo.

Gonzalo Higuain je v 24. minuti lepo podal do Özila, ki se je sam znašel v kazenskem prostoru, nato pa z natančnim strelom ob vratnici povišal prednost Madridčanov.

V garderobo s prednostjo 3:0
Xabi Alonso je v 34. minuti z dolgo natančno podajo zaposlil Higuaina, ki je z leve poslal žogo pred vrata, kjer je bil Angel di Maria. Argentinec je z glavo tretjič premagal Manuja.

V drugem polčasu so nogometaši kraljevega kluba potrebovali sedem minut, da so svojo prednost še povišali. Domiselno kombinacijo je začel Ronaldo, ki je podal do Sergia Ramosa, ta je na desni našel di Mario, Argentinec pa je žogo poslal do samega Higuaina, ki mu ni bilo težko poslati zatresti mreže.

Ronaldo postavil piko na i
Peti zadetek so si gostje zabili kar sami. Akcijo Marcela in Ronalda je nespretno prekinil Portugalec Ze Castro, ki je žogo poslal za hrbet Manuja. Častni zadetek je za Deportivo dosegel Juan Rodriguez. Bleščečo predstavo Reala je minuto pred koncem rednega dela potrdil Ronaldo.
"Netopirji" še naprej v vodstvu
Na vrhu španskega prvenstva ostaja Valencia, ki je na Mestalli z 2:1 premagala Athletic Bilbao, točko manj ima Villarreal. Rumena podmornica je tokrat ugnala Racing iz Santanderja (2:0). Derbi kroga med Sevillo in Atleticom iz Madrida so s 3:1 dobili Andaluzijci.