Interblock prekinil črno serijo
Celjani sledijo Mariboru
Vijolice z 10 možmi ugnale Rudar
Koper na odmor z lepim skalpom

Kljub slabemu vremenu je prvoligašem le uspelo v celoti izpeljati prvi del državnega prvenstva v nogometu. Po 20. krogu je jasno, da se spomladi med Koprom, Primorjem in Dravo napoveduje hud boj za obstanek.

PRIMORJE : INTERBLOCK 0 : 3
Na zelo slabi igralni površini v Ajdovščini je Interblock prekinil niz petih tekem brez zmage, Primorje pa se je točkovno izenačilo z zadnjeuvrščenim Koprom. Čeprav se zdi zmaga Ljubljančanov čista kot solza, rezultat ni posledica dogodkov na igrišču. Rdeče-črni so napadali in Kosmač bi kar nekajkrat lahko zatresel Rozmanovo mrežo. Ker se to ni zgodilo, so bili Ajdovci kaznovani. Evrogol s "škarijcami" je uspel Zeljkoviču, stvari so se obrnile v prid Interblocku, ki je v drugem polčasu dosegel še dva zadetka. Ljubljančani so tako jesen končali z zmago, a tudi kar s 13-imi točkami zaostanka za kolegi iz štajerske prestolnice.

RUDAR : MARIBOR 1 : 2
Maribor ostaja letošnja nočna mora Rudarja. Obe moštvi sta sicer v tekmo krenili odločno in napadalno, toda kmalu se je izkazalo, da so vijoličasti konkretnejši. Mariborčani so pozabili na spodrsljaj v prejšnjem kolu, ko so le remizirali s Koprom in narekovali tempo igre. Premoč so kronali z zadetkom Džiniča. Potem je moral v 26. minuti zaradi prekrška iz igre Mejač, a tudi to ni spremenilo razmerja moči na igrišču. Takoj na začetku drugega polčasa je Maribor povedel z 2:0 in nova zmaga je bila na vidiku. Velenjčanom je sicer pozneje uspelo dati gol za priključek, a je zaradi številnih zapravljenih priložnosti Junuzoviča pri tem tudi ostalo.

LUKA KOPER : HIT GORICA 3 : 1
Koprčani so najboljše prihranili za konec, saj so tokrat prikazali svojo najboljšo igro v letošnji sezoni. Goričani so sicer na Bonifiko prišli v vlogi favorita, a jim je očitno zmanjkalo moči, da bi prvi del prvenstva končali z pozitivnim rezultatom. Začetek je bil enakovreden, potem pa so kanarčki začeli zadevati. Uspevalo jim je to, kar jim na številnih prejšnjih tekmah ni. Izkoristili so svoje priložnosti in v 62. minuti je na semaforju pisalo 3:0 za domače. Ekipa Primoža Glihe je bila premagana, lepotni popravek je uspel Velikonji. Koprčani so s to zmago ujeli priključek do Primorja in Drave in bodo zdaj imeli mirnejši zimski spanec.

LABOD DRAVA : MIK CM CELJE 0 : 2
Zdi se, da je moštvo Slaviše Stojanoviča prvi polčas prespalo in le nezbranosti Ptujčanov se Celjani lahko zahvalijo, da na odmor niso odšli z rezultatskim zaostankom. Drava je kombinirala in napadala, a vseeno doživela nov poraz, ki jo je pritisnil proti dnu lestvice. Na drugi strani je Celje zmagalo četrtič na zadnjih petih tekmah in bo spomladi lovilo le štiri točke zaostanka za vodilnim Mariborom. Tekma je bila odločena na začetku drugega polčasa, ko je najprej v polno zadel Biščan, nekaj trenutkov pozneje pa je sodnik dosodil še enajstmetrovko za grofe. Vsi poskusi Drave, da vsaj zmanjša zaostanek, so bili neuspešni.

DOMŽALE : NAFTA 2 : 2
Ker Domžale niso izkoristile številnih svojih priložnosti in ker je Nafta preprosto naredila premalo za zmago, je delitev točk pravična. Državni prvaki so še tretjo zaporedno domačo tekmo končali z remijem in konec prvega dela prvenstva upravičeno končali v spodnjem delu lestvice. Prvi polčas je povsem pripadel Domžalam, ki jim je uspelo ustvariti minimalno prednost, toda še pred odmorom so Lendavčani izkoristili dve napaki domače obrambe in vratarja Brljaka. V nadaljevanju so Domžalčani ves čas lovili rezultat, je pa potem Ošlaj dosegel avtogol in moštvi sta si segli v roko. Nafta bo prezimila na tretjem mestu.