Lionel Messi je potreboval le 15 minut, da je dvakrat zatresel gostujočo mrežo. Foto: Reuters
Ruben Perez, Dorlan Pabon
Strelca Betisovih zadetkov Ruben Perez, ki je dosegel mojstrski gol, in Dorlan Pabon. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel že 33 zadetkov v letošnjem španskem prvenstvu. Foto: EPA
Oscar, Valladolid
Nogometaši Valladolida so prikazali zelo dobro igro. Foto: EPA

V drugi minuti je Camp Nouu šokiral Dorlan Pabon. Napako je napravil Alex Song, ki je zgrešil žogo, na svojem mestu v obrambi pa ni bilo Adriana, ki je tokrat zaigral na položaju osrednjega branilca. Barca je sicer le sedem minut potrebovala za izenačenje. Andres Iniesta je prodrl po levi in z levico poslal predložek pred vrata, kjer je bil najhitrejši Alexis Sanchez. Čilski napadalec je zadel z glavo.

Cristian Tello je v 41. minuti z močnim strelom z roba kazenskega prostora z močnim strelom po napaki Javija Chice zatresel prečko, kazen za nekaj zamujenih priložnosti Barce pa je sledila z velemojstrskim golom Rubena Pereza, ki je z velike razdalje s sijajnim strelom premagal nemočnega Joseja Pinta.

Messi takoj poskrbel za vodstvo
V 55. minuti je David Villa, ki je v prvem polčasu zapravil štiri zrele priložnosti, le zadel. Dani Alves je podal z desne, Asturijec pa je z glavo žogo med nogama Adriana poslal v mrežo. Takoj zatem je namesto Ville vstopil Messi, ki je že v 60. minuti poskrbel za vodstvo Barcelone. Mojstrsko je izvedel prosti strel in žogo poslal v levi zgornji kot Adrianovih vrat.

Devet minut pozneje je Messi znova odlično izvedel prosti strel. Tokrat je bil sicer položaj idealen za desničarja, a je Argentinec nevarno meril in zadel stičišče prečke in vratnice. V 71. minuti je Messi še drugič zatresel mrežo. Fantastično akcijo je začel prav Messi, podal Iniesti, ki je velemojstrsko s peto podal Sanchezu, ta pa Messiju, ki je žogo le pospravil v gol.

Ronaldo prestavil slavje Barce
Nogometaši madridskega Reala so s 4:3 ugnali Valladolid.Srečanje na stadionu Santiago Bernabeu je minilo v prijateljskem vzdušju, zelo malo je bilo prekrškov, obe ekipi nista igrali agresivno.

Gostje so povedli v 8. minuti, ko je obramba Reala delovala zmedeno, Oscar je prehitel Fabiaa Coentraa in matiral Diega Lopeza. V 26. minuti je po desni strani prodrl Angel di Maria in sprožil proti vratom, nogo je podstavil Marc Valiente in preusmeril žogo za hrbet vratarja Jaimeja. Šest minut zatem je di Maria podal pred vrata, kjer je Cristiano Ronaldo z glavo zadel za 2:1. Le dve minuti zatem je Omar z leve strani našel Javieja Guerro, ki je iz bližine izid poravnal.

Na začetku drugega dela je po akciji Karima Benzemaja zadel Ricardo Kaka, vratar Jaime je bil prekratek. V 70. minuti je rezervist Mesut Özil našel Ronalda, ki je bil znova natančen z glavo. Dve minuti pred koncem je Lluis Sastre z izjemnim volejem s 25 metrov razparal mrežo Diega Lopeza.