Lionel Messi se je takole v sredo veselil izenačujočega zadetka z Andresom Iniesto, ki je bil eden najbolj razpoloženih pri Barceloni. Foto: EPA

25-letni Argentinec, ki je bil v zadnjih štirih letih izbran za najboljšega igralca na svetu, se je poškodoval na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov, ko je Barca na Parku princev remizirala s PSG-jem (2:2). Messi je zabil prvi gol, nato pa ob polčasu obsedel v garderobi. Prve napovedi so bile slabe, nato pa je hitro zaokrožila informacija, da bo prvi zvezdnik Kataloncev morda pripravljen že za povratno tekmo na Camp Nouu.
Konec tedna je izpustil obračun La lige proti Mallorci, ki ga je Barca ob izvrstnem Cescu Fabregasu dobila s kar 5:0. Katalonski vezist je v sredo začel v prvi postavi prav na položaju, ki je sicer rezerviran za "La Pulgo". Barcelona je doma "branila" ugoden remi iz Pariza, a so gostje prek Javierja Pastoreja povedli v 50. minuti.
Začel akcijo za izenačenje
Tito Vilanova
je nemudoma reagiral in le deset minut po vodstvu Parižanov namesto Cesca ob velikem tveganju na zelenico poslal ne povsem pripravljenega Messija. Kapetan argentinske reprezentance je poživil igro Barce, ki je takoj postala nevarnejša, nato pa tudi začel akcijo za izenačujoči zadetek, s katerim je na koncu Barcelona tudi napredovala med najboljše štiri. Akcijo sta sicer nadaljevala David Villa in strelec Pedro Rodriguez.
"Veliko smo tvegali, a po novih zdravniških pregledih se lahko oddahnemo. Njegovo stanje je enako kot pred tekmo, tako da bo normalno nadaljeval zdravljenje," so dan po tekmi zapisali na strani katalonskega velikana. Messi bo skoraj zagotovo izpustil naslednjo tekmo v državnem prvenstvu, ko bo v nedeljo Barcelona gostovala v Zaragozi, bo pa pripravljen za polfinale Lige prvakov. V španski Primeri ima Barca osem krogov pred koncem velikih 13 točk prednosti pred Realom in je na dobri poti k osvojitvi naslova.