Kriza? Lionel Messi je v Ligi prvakov na dveh tekmah zabil štiri gole, na desetih tekmah v španskem prvenstvu pa osem. Foto: EPA
Valter Birsa in Robinho
Valter Birsa naj bi spet začel tekmo. Foto: EPA
Arsenal
Nogometaši Arsenala se v dvoboj z Borussio odpravljajo z lepo popotnico, zmago nad Liverpoolom. Foto: EPA
Borussia, Arsenal in Napoli imajo po treh krogih šest točk. Foto: EPA

lepo priložnost, da se izvije iz minikrize, saj na Camp Nou prihaja sveže ranjeni Milan.

Rossoneri so konec tedna na San Siru doživeli nov boleč poraz proti Fiorentini, ki jih je pahnil v spodnji del Serie A. Na lestvici so šele enajsti, za vodilno Romo pa po enajstih krogih zaostajajo kar za 19 točk, za Juventusom in Napolijem 16.

Krizni sestanek v Milanellu
Navijačem je dokončno prekipelo. Po četrti tekmi, na kateri niso okusili slasti zmage, so bili varovanci Massimiliana Allegrija pospremljeni z igrišča z glasnim neodobravanjem in žvižgi. Ob tem so izobesili transparent, ki je kritiziral klubsko politiko pri okrepitvah v obrambi in zvezni vrsti.

"V zadnji tretjini srečanja je bila naša predstava najslabša, odkar sem pred tremi leti in pol prevzel Milan. Sramotno," je bil jezen Allegri, na katerega se pritisk le še stopnjuje. Valter Birsa je igral do 57. minute in ni bil del "sramote", o kateri je govoril Allegri. V nedeljo je moštvo osamil v Milanellu. "Delati bomo morali še bolj trdo in popraviti mentaliteto v ekipi. Odgovornost je na meni. Vse moramo analizirati in se pripraviti za nadaljevanje sezone," je še dodal Allegri.

Messi v najdaljšem nizu v šestih letih
Čeprav gre Barceloni v letošnji sezoni vse kot po maslu - na uradnih tekmah še niso doživeli poraza -, pa v katalonski prestolnici ni miru. Alarm se je prižgal ob predstavah Lionela Messija, ki v La Ligi ni zadel na štirih zaporednih tekmah, na katerih je igral vseh 90 minut. Gre za njegov najdaljši niz brez zadetka v skoraj šestih letih.

Trener Tata Martino umirja žogo: "Messi se mi sploh ne zdi zaskrbljen. Popolno naključje je, da ni zadel na treh ali štirih tekmah. Letvico je dvignil tako visoko, da je nenadoma težava, če ne doseže zadetka." Z Martinom pa se po navedbah Sporta ne strinjajo Barcelonini štirje kapetani Xavi, Puyol, Valdes in Iniesta, ki naj bi bili tako zaskrbljeni, da so Messiju ponudili pomoč. Pred dvema tednoma sta se moštvi razšli z neodločenim izidom 1:1. Messi je takrat dosegel zadnji gol.

V Dortmundu se obeta nogometna lepotica
Povsem drugačno razpoloženje je v taborih dortmundske Borussie in Arsenala, ki po mnenju številnih igrata trenutno najlepši nogomet na svetu. Borussia je v petek odpravila Stuttgart kar s 6:1, visoko pa po derbiju in zmagi nad Liverpoolom letijo tudi topničarji. "To je bila najboljša igra, ki smo jo prikazali v tej sezoni," je po zmagi z 2:0 blestel Arsene Wenger, ki se bo moral v Dortmundu odpovedati uslugam Jacka Wilsherja.

Trener Borussie Jürgen Klopp na vsa usta hvali Wengerja. "Njegovo moštvo si podaja žogo, igra nogomet. Deluje kot orkester, ki igra tiho glasbo. Všeč mi je Arsenalova filozofija, toda sam sem drugačen. Rad imam glasno glasbo, heavy metal," je bil slikovit Klopp. Borussia je pred dvema tednoma v Londonu slavila z 2:1.