Thierry Henry je bil v prvem polčasu prehiter za norveške branilce.
Barcelona na svojem stadionu ni imela težav s Šahtjorjem.
Mladi Obafemi Martins je zadel za vodstvo Interja v Belgiji.
Didier Drogba je dosegel drugi zadetek za svoje moštvo (Chelsea).
Hrvaški reprezentant Ivica Olič (desno) je bil zelo prodoren po levi strani napada CSKA-ja. V 57. minuti je zaradi poškodbe zapustil igrišče.

Evropski prvak Porto je v Londonu izgubil proti Chelseaju s 3:1. Z istim izidom, a na težji način, je slavil Milan. Rešitelj: Inzaghi.
Jose Mourinho, prej trener Porta, je prekinil uspešen niz Portugalcev v gosteh. Edini preobrat je bil v Bremnu, kjer je Werder zaostajal že po 88 sekundah, po izključitvi Marchene pa je zagospodaril na igrišču. Valencia je v tej sezoni prvič izgubila!

Na krilih Adriana je Inter dotolkel Anderlecht. PSV Eindhoven si je zmago zagotovil v 79. minuti. Rosenborg je po golu dneva Arsenalu preprečil zmago. CSKA je v Moskvi z 2:0 ugnal letos slabi Paris. Še manj dela je imela Barcelona.

Phillips arena slavi Hasselinka
V prvih minutah srečanja so močno pritisnili PSV-jevci, ki so imeli v 11. minuti dve priložnosti. Zelo nespretno je reagiral predvsem Wilfred Bouma, ki je zgrešil vrata iz neposredne bližine (treh metrov). Tudi v nadaljevanju prvega dela je imel pobudo PSV. V zaključku polčasa je strel Johna De Jonga za las zgrešil cilj. V nadaljevanju so imeli še naprej premoč Nizozemci. Odločilni trenutek tekme je bil v 79. minuti, ko je po podaji s strani z glavo streljal Alex, Hasselink pa je pred golovo črto spremenil smer leta žoge.

Le remi Topničarjev na Norveškem
Gostje iz Londona so hitro povedli. Po kotu, ki ga je izvedel Henry, in zmedi v kazenskem prostoru Skandinavcev, je zadel Šved Fredrik Ljungberg. V nadaljevanju prvega polčasa so Topničarji nadaljevali zelo napadalno, a jim ni uspelo povišati vodstva, saj se je Rosenborg odlično branil. Drugi del se je začel sanjsko za gostitelje, saj je hiter napad gostiteljev z izvrstnim strelom v vratarjev levi kot zaključil Roar Strand.

Po tekmi je bil z igro svojih igralcev nezadovoljen strateg Arsene Wenger, ki je dejal: "Moji varovanci so igrali preveč sproščeno. Imeli smo kar precej priložnosti, da bi zmagali, a jih nismo izkoristili. Sem razočaran nad izidom, saj sem pričakoval zmago." Podobnega mnenja je bil tudi strelec edinega zadetka za Arsenal Fredrik Ljungberg.

Šahtjor brez možnosti na Nou Campu
Srečanje se je začelo zelo umirjeno. Prvo pravo priložnost je že v 15. minuti v zadetek spremenil Deco, ki je bil povsem sam na desni strani napada. Pri zadetku je bil podajalec Ronaldinho. Srečanje se je nadaljevalo mirno z redkimi priložnostmi za Barcelono. Najbolj zrelo je zapravil Samuel Eto'o. V drugem delu se je ofenziva na vrata Šahtjorja še stopnjevala. Po lepem prodoru Ronaldinha je Giuly nastreljal ukrajinskega čuvaja mreže Jana Lastuwko.

V 64. minuti pa je vajeti v svoje roke prevzel 24-letni Ronaldinho, ki je prestregel žogo na sredini igrišča in jo pripeljel v kazenski prostor nasprotnika, kjer ga je nepravilno oviral vratar Šahtjorja. Z najstrožje kazni je bil mladi Brazilec neusmiljen. V igro je ob koncu srečanja vstopil tudi Henrik Larsson, čigar strel z glavo so igralci Šahtjorja ustavili na črti gola. Ob koncu tekme je zmago potrdil Eto'o.

Po srečanju je bil s predstavo svojih varovanjev zadovoljen Frank Rijkaard, ki je povedal: "Pred tekmo sem vedel, da ne bo lahko proti Šahtjorju, ki ima dobro organizirano obrambo. Zadovoljen sem z doseženo zmago, čeprav bi lahko izkoristili še kakšno priložnost."

Milan v zadnjih minutah do prepričljive zmage
Tekmo je bolje začel Milan, ki je povedel že v 8. minuti, ko sta obrambo Škotov izigrala Kaka in Ševčenko. Slednji je zadel z roba kazenskega prostora. Preostanek prvega dela so Italijani nadzorovali dogajanje na igrišču, v nadaljevanju pa jim je največ težav povzročal hitri Henri Camara, ki je dvakrat resno ogrozil vratarja Dido. Slaba igra italijanskih prvakov se je nadaljevala in Stanislav Varga je v 74. minuti izenačil po podaji iz kota. Ko je že vse kazalo na remi, je na sceno stopil Filippo "Pipo" Inzaghi, ki je kot rezerva poskrbel, da so tri točke ostale na San Siru. V sodniškem podaljšku je Andrea Pirlo potrdil zmago.

Adrianove mojstrovine
Adriano je v Bruslju pripravil akcijo za vodstvo Interja. Na levem boku se je otresel dveh branilcev in podal pred gol, kjer je Obafemi Martins le podstavil nogo. Brazilec, ki s svojimi vragolijami vztrajno zastruplja nogometno Evropo, se je po polčasu še sam vpisal med strelce, potem ko je po strelu s kota zadel glavo. Le malo pozneje je bila tekma po bombi Dejana Stankovića odločena. Anderlecht je v nadaljevanju prevladoval in tik pred koncem zasluženo dosegel častni gol.

Prvi letošnji poraz Valencie
Valencia to sezono na domačem prvenstvu in v Ligi prvakov še ni izgubila. Poleg tega so Netopirji slavili tudi evropskem Superpokalu. Na začetku ni kazalo slabo za varovance Claudia Ranierija, saj je že v 88 sekund Andreas Reinke pobral žogo iz svoje mreže. Valencio je v vodstvo popeljal Vicente. Do preobrata so morali gledalci čakati do 55. minute, ko je Werder po izključitvi Carlosa Marchene zagospodaril na igrišču. Ivan Klasnić in Miroslav Klose sta pripravila izenačujoči gol, Hrvat pa je pomagal tudi pri odločilnem golu, ki ga je po njegovi podaji dosegel grška rezerva Angelos Charisteas.

Po tekmi je trener zmagovalcev Thomas Schaff povedal: "Proti izvrstni ekipi nismo igrali najbolje, a nam je uspelo zmago. To je v tem trenutku najpomembneje in s tem sem zadovoljen, čeprav vem, da bomo morali igro še izboljšati."

Porto ni imel možnosti
Chelsea je bolje začel, Porto pa se je prebudil ob koncu polčasa. Edini gol je v prvem delu tekme dosegel Aleksej Smertin. Rus je izkoristil predložek Damiena Duffa z leve in s prve neubranljivo sprožil. Razpoloženi Eidur Gudjohnsen je bil predvsem v 31. minuti blizu. Po odmoru je Duff spet pripravil akcijo za gol. Po njegovem prostem strelu z desne je Drogba, čeprav s hrbtom obrnjen proti golu, premagal Vitorja Baio. To je njegov tretji gol v letošnji Ligi prvakov. Porto je v igro v 68. minuti vrnil rezervist Benni McCarthy, a upov je bilo bilo dve minuti kasneje konec. Frank Lampard je podal s strani, pritekel pa je John Terry in med padanjem z glavo zapečatil usodo Porta.

Po srečanju je od sreče žarel predvsem trener Maurinho, ki je dejal: "Smo v zelo dobrem položaju, da napredujemo v naslednji krog tekmovanja. Zadovoljen sem s predstavo in s tem, da smo prekinili niz Porta, ki ni doživel poraza v Evropi kar 12 srečanj."

PSG praznih rok iz Moskve
Tekmo v Moskvi je odločil mož s klopi Rus Sergej Semak. Slednji je vstopil v igro v 57. minuti, ko se je poškodoval Ivica Olić, ki je sicer povzročal velike težave obrambi Francozov. Semak je prvič zadel le sedem minut zatem, ko je zamenjal Hrvata Olića. Lepo podajo v kazenski prostor je pospremil v mrežo z visokom skokom.

V 77. minuti je bil v prvem planu spet Semak, ki ga je v kazenskem prostoru zrušil Jean-Michel Badiane. Zanesljiv realizator z bele točke je bil Brazilec v črnem dresu CSKA-ja Vagner Love. PSG tako tudi na drugem srečanju v Ligi prvakov ni dosegel zadetka. CSKA je z uspehom dosegel prvo zmago v Ligi prvakov.