Nogometaši Primorja so odločitev o potniku v drugo ligo preložili na zadnji krog. Foto: MMC RTV SLO
Interblock se je rešil
Goričani blizu 2. mestu
Koper do lahke zmage nad Nafto
Primorje do pomembne zmage na Ptuju

V 42. minuti je srečanje odločil hrvaški napadalec Mirko Žaja po podaji Vladimirja Milenkovića. Koprčani so nadigrali Nafto s 3:0 in ohranili točko prednosti pred Ajdovci. Interblock si je zagotovil obstanek po zmagi nad Celjani z 2:0.

Hit Gorica, ki je v silovitem naletu, je gostila prvake iz Maribora in si z zmago s 3:0 zagotovila najmanj 2. mesto, ki pelje v Evropsko ligo. Z dvema zadetkoma se je Etien Velikonja zavihtel na prvo mesto lestvice strelcev. S 16 goli ima enega več kot Marcos Tavares.

Zadetek Žaje Dravi pristrigel krila
Primorje je končalo niz sedmih zaporednih zmag Drave. Ptujčani so krenili odločno in nekajkrat resno zapretili. V 28. minuti je bil po strelu iz kota najvišji John Ogu, njegov strel z glavo pa je zadel prečko. Gostje se v prvem polčasu niso naprezali in so tri minute pred koncem polčasa nepričakovano povedli. Na desni strani je do žoge prišel Milenković, ki je v kazenskem prostoru videl dobro postavljenega Žajo, ta pa je žogo iz bližine ob vkopani obrambi Drave poslal v mrežo. Ajdovci so bili podjetnejši tudi na začetku drugega polčasa. V zadnje pol ure so se prebudili tudi gostitelji, vendar pravih priložnosti za izenačenje niso imeli.

Koper naredil, kar je moral
Koprčani so imeli na Bonifiki na voljo kar tri 11-metrovke, izkoristili so dve. Potem ko je strel Saše Božičiča v 30. minuti ubranil Aleš Luk, so dve minuti pozneje gostitelji vendarle povedli. Po igranju z roko je bil z bele točke uspešen Kristjan Polovanec. Vodstvo z dvema goloma prednosti je v 50. minuti Kopru zagotovil Enes Handanagič, ki je v mrežo pospravil odbito žogo. Po še nekaj priložnostih je končni izid v 90. minuti postavil Darko Djukič, nad katerim je bil tudi storjen prekršek za 11-metrovko.

Blestela naveza Osterc-Velikonja
Novogoričani so slavili četrtič zapored. V 31. minuti se je Milan Osterc izkazal v vlogi podajalca, atraktiven strel Velikonje s škarjicami iz bližine je Marko Ranilovič odbil, nato pa je Enes Demirovič s sedmih metrov žogo usmeril v zgornji desni kot. Pet minut je Osterc ponovil vajo, Velikonja pa je dobil drugi dvoboj z mariborskim vratarjem. V 56. minuti je za 3:0 spet zadel navdahnjeni Velikonja, ki je s 15 metrov z desne strani zadel bližnji zgornji kot prekratkega Raniloviča. V nadaljevanju so pobudo prevzeli Mariborčani, ki so izpeljali nekaj nevarnih akcij, a jim zanesljivega Mitje Piriha ni uspelo premagati.

V Spodnji Šiški gola ob koncu
Celjani na zadnjih štirih tekmah niso osvojili niti točke. Interblock je precej izenačeno tekmo odločil v zadnjih 10 minutah. Najprej je po sijajnem prodoru zadel Dejan Gerič, po izključitvi Jureta Travnerja pa je piko na i postavil Robert Berič, ki se je sam znašel pred Aleksandrom Šeligo.

Remi, ki nikomur ne pomeni veliko
Rudar je pomembni dve točki v boju za Evropo izgubil v 79. minuti, ko je na tekmi proti Domžalam na 2:2 z roba kazenskega prostora izenačil Jože Benko. Že v 4. minuti je po "biljardu" v kazenskem prostoru gostitelje povedel v vodstvo Luka Prašnikar. V nadaljevanju bi lahko še povišali vodstvo, a so bili neučinkoviti. V 17. minuti je po lepi akciji Mitje Zatkoviča za izenačenje poskrbel Andraž Kirm. Že v tretji minuti nadaljevanja je Velenjčanom vendarle uspelo doseči drugi gol. Po predložku je žogo na drugi vratnici ujel Ozren Perić in jo potisnil v mrežo. Previdnejša igra Rudarja v zadnjem delu tekme ni bila uspešna.