Harry Kane je prejemal čestitke soigralcev na Holstein stadionu. Foto: EPA

38-letni Kompany je poskrbel za mir na Säbener Strasse, Belgijec malo govori in še manj obljublja, čeprav zelo dobro obvlada nemški jezik, saj je dve leti igral za Hamburg. Nastope pred mikrofonom velikokrat prepusti športnemu direktorju Maxu Eberlu.

13. januarja 2021 je Kiel senzacionalno izločil Bayern v 2. krogu nemškega pokala po streljanju enajstmetrovk, potem ko je Hauke Wahl izenačil na 2:2 v 95. minuti z desnim ramenom. Tekma je bila odigrana pred praznimi tribunami v ledeno hladnem večeru na severu Nemčije, na sporedu je bila pet mesecev po zadnji zmagi Bayerna v Ligi prvakov v Lizboni.

Nove sramote si Bavarci niso smeli privoščiti. Kader je izjemno širok, saj Leon Goretzka (letna plača 18 milijonov evrov) ni imel prostora niti na klopi. Morda bo rezervist v torek na Allianz Areni proti zagrebškemu Dinamu v uvodnem krogu Lige prvakov.

Jamal Musiala je že v prvi akciji tekme pokvaril vse načrte gostiteljev. Foto: EPA

Musiala zadel že v 14. sekundi
Vse je bilo odločeno že po manj kot četrt ure. Po izvajanju sredine igrišča je Manuel Neuer poslal dolgo žogo pred kazenski prostor gostiteljev, Harry Kane je z glavo podaljšal do Jamala Musiale, ki je z natančnim strelom z desno nogo v 14. sekundi poskrbel za vodstvo Bayerna.

Kane kaznoval veliko napako Holtbyja
V 7. minuti je kapetan Kiela Lewis Holtby izbil žogo naravnost na nogo Serga Gnabryja, ki je takoj zaposlil Kana. Najboljši strelec Bundeslige v pretekli sezoni je z desno nogo povišal na 0:2.

Izjemni Musiala je v 13. minuti preigraval na desni strani in skušal podati pred vrata do Gnabryja, a je pred njim posredoval Nicolai Remberg in potisnil žogo v lastno mrežo.

Gostitelji so bili popolnoma raztreseni, več minut niso prečkali sredinske črte in v prvem polčasu niso sprožili niti enega strela. V 25. minuti je po podaji Joshue Kimjicha iz kota pred vrata sam ostal Gnabry, a je z volejem stresel vratnico.

Dve minuti pred odmorom je Kingsley Coman ušel po levi strani in podal na rob kazenskega prostora, kjer je Kane z desno nogo poslal žogo od vratnice v mrežo.

Prvenec Oliseja v Bundesligi
Na začetku drugega polčasa sta vstopila Thomas Müller in Michael Olise. Francoz je v 65. minuti povišal na 0:5, potem ko je z levico pospravil odbito žogo v mrežo Vratar Timon Weiner še uspel odbiti strel Alphonsa Daviesa. Olise se je veselil prvega zadetka v Bundesligi.

Gigović dosegel častni zadetek za Kiel
Ritem igre je precej padel in gostitelji so lažje zadihali. Tymoteusz Puchacz je z leve strani podal pred vrata, rezervist Armin Gigović pa je v 82. minuti z glavo matiral Manuela Neuerja. Štiri minute zatem je Fiete Arp zadel še prečko.

Karim Adeyemi je z dvema zadetkoma zagotovil dortmundski Borussii zmago nad Heidenheimom s 4:2. Foto: EPA

V zadnji minuti je branilec Kiela Carl Johansson v kazenskem prostoru podrl Kana. Oglasil se je videosodnik in kapetan angleške reprezentance je z bele točke postavil končni izid. To je bil njegov peti hat-trick v Bundesligi.

Openda zapravil najstrožjo kazen
Leipzig je na domači zelenici le remiziral z Unionom iz Berlina (0:0). Obe ekipi sta ostali brez glavnih trenerjev na klopi, saj je bil Marco Rose suspendiran zaradi rdečega kartona v Leverkusnu, Bo Svensson pa je imel gripo.

Ključna je bila 74. minuta. Branilec Uniona Kevin Vogt je v kazenskem prostoru podrl Loisa Opendo. Belgijski napadalec si je kar sam nastavil žogo na belo točko. Vratar Uniona Frederik Rönnow se je izkazal s parado in ostalo je pri 0:0.

Benjamin Šeško je igral do 66. minute in v tej sezoni še čaka na prvi zadetek v Bundesligi, Kevin Kampl je igral do 88. minute.

Deniz Undav, ki je blestel tudi v dresu nemške reprezentance v Amsterdamu, je dosegel vodilni zadetek za Stuttgart na Borussia Parku. Foto: EPA

Gladka zmaga prvakov
Bayer Leverkusen se je po koncu impresivnega zmagovitega niza 35 tekem brez poraza v Bundesligi vrnil z gladko zmago. Hoffenheim je bil nemočen proti aktualnim prvakom (1:4).
Pred 30.150 gledalci so za Leverkusen zadeli Martin Terrier v 17. minuti, Victor Boniface (30. in 75.) in Florian Wirtz (72.) z bele točke. Edini gol za Hoffenheim je v 37. minuti dosegel Mergim Berisha, ki je zadel po podaji Hrvata Andreja Kramarića.

"Po porazu je bilo zelo pomembno zmagati. Zelo sem vesel, ker na prvih dveh tekmah nisem imel sreče. To sem potreboval," je povedal odlični napadalec Boniface.

Poraz Gladbacha ob jubileju Netzerja
V Mönchengladbachu so pred tekmo proslavili 80. rojstni dan ikone kluba Günterja Netzerja, nato pa je Borussia izgubila proti Stuttgartu z 1:3. Dva zadetka je dosegel Ermedin Demirović (57., 61.), uvodnega za goste pa je prispeval Deniz Undav v 21. minuti.