Michael Olise je bil najdražja okrepitev Bayerna v poletnem prestopnem roku. Številni strokovnjaki so bili začudeni, ko so Bavarci odšteli več kot 50 milijonov za Francoza. Po uvodnih predstavah v letošnji sezoni se je nakup vsekakor izplačal. Na stadionu Weser je bil z dvema goloma in dvema podajama razred zase. Foto: EPA

Novi trener Vincent Kompany je poskrbel za mir v hiši. "FC Hollywood", ki je v zadnjih dveh sezonah pod vodstvom Thomasa Tuchla polnil stolpce rumenih medijev v Nemčiji, je preteklost. Belgijski strateg zelo malo govori, na zelenici pa zahteva presing po celotnem igrišču. Werder je doživel prvi poraz v letošnji sezoni, niti blizu ni bil presenečenju.

42.100 gledalcev je napolnilo stadion ob reki Weser. Vzdušje je bilo imenitno, gostiteljem pa ni uspelo še dodatno podžgati navijačev, saj v prvem polčasu niso imeli niti enega strela. Redko so prešli črto na sredini igrišča.

Harry Kane se je izkazal z golom in dvema podajama. Foto: EPA

Olise kaznoval veliko napako Weiserja
V 8. minuti je Konrad Laimer z 20 metrov z desno nogo stresel prečko. Do sredine prvega polčasa je Werderju še uspelo ohraniti mrežo nedotaknjeno, nato pa je Mitchell Weiser naredil veliko napako.

Nekdanji nogometaš Bayerna, ki je januarja zagotovil senzacionalno zmago Werderja na Allianz Areni z 1:0, je izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom. Alphonso Davies je takoj podaljšal do Harryja Kana. Kapetan angleške izbrane vrste je v sredini kazenskega prostora opazil Michaela Olisa. 22-letni Francoz, ki je poleti prestopil iz Crystal Palacea, je z levo nogo z osmih metrov potisnil žogo v mrežo.

Olise je v 32. minuti sijajno preigraval na desni strani kazenskega prostora, nato pa podal pred vrata, kjer je Jamal Musiala s petih metrov preusmeril žogo v mrežo.

Werder malce pogumneje začel drugi polčas, a takoj prejel tri gole
Na začetku drugega polčasa je Werder pritisnil, a ni resneje ogrozil Svena Ulreicha, ki je bil tokrat v vratih Bayerna namesto Manuela Neuerja, ki se je lažje poškodoval na tekmi proti zagrebškemu Dinamu v torek.

V 57. minuti je bil Olise znova v vlogi podajalca, našel je Kana, ki je s 15 metrov z desno nogo poslal žogo v mrežo. Po uri igre je Francoz z natančnim strelom s 14 metrov povišal na 0:4.

Končni izid je postal rezervist Serge Gnabry v 65. minuti po podaji Kana. V zadnji minuti je še kapetan Joshua Kimmich s 25 metrov zadel prečko.

V nedeljo se bodo zvezdniki Bayerna predstavili na Oktoberfestu, ki se je danes začel v Münchnu in ki ga en dan tradicionalno obiščejo tudi nogometaši.

Leverkusen bo precej višja ovira
Prihodnjo soboto ob 18.30 bo Leverkusen gostoval v Münchnu. Obeta se izjemen obračun dveh ekip, ki sta tudi na začetku letošnje sezone v odlični formi.

Union ostaja neporažen
Union Berlin ostaja neporažen v letošnji sezoni. Po sanjskem uvodu je z 2:1 odpravil Hoffenheim. Gostitelji so povedli v 4. minuti, ko je zadel Tom Rothe, 120 sekund zatem je na 2:0 povišal Wooyeong Jeong. Končni izid je postavil Marius Bülter sredi drugega polčasa.