Cristiano Ronaldo je dosegel kar tri gole. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo v akciji. Foto: Reuters

V kraljevem klubu, ki je s pol moči dosegel visoko zmago, je blestel prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je dosegel tri gole. V La Ligi je tako letos zbral 11 golov.

Prvega, ki je padel že v prvi minuti srečanja, sicer ni dosegel, a se je pri njem znašel v vlogi podajalca. Njegovo podajo je v kazenskem prostoru pričakal Lucas, visoko skočil in z glavo zabil za 1:0.

Pri drugem golu je glavno vlogo odigral Asensio, ki je izigral obrambo Real Sociedada, žogo je nato potisnil do Marcela, ki je podal v kazenski prostor do Cristiana Ronalda. Ta je takoj streljal v spodnji desni kot, vratar je bil nemočen (2:0). Ronaldov gol je v 33. minuti preprečila vratnica.

Tretji gol za Real je dosegel Toni Kroos, ki je z vrha kazenskega prostora poslal "bombo" proti nasprotni mreži, izjemen gol so navijači pospremili z ovacijami. Luka Modrić je le tri minute pozneje sodeloval pri četrtem golu Reala, podajal je iz kota, najvišji v kazenskem prostoru je bil Ronaldo, ki je z glavo zabil v desni spodnji kot.

V drugem polčasu se je igra nekoliko upočasnila, a le do 74. minute. Takrat so zadeli gostje, Jon Orgilles Bautista je natančno meril v spodnji levi kot (4:1). V 81. minuti pa je za Real znova zadel Ronaldo. Gareth Bale je začel akcijo, ko je poskusil s strelom od daleč, tega je vratar ubranil, a se je žoga odbila do Ronalda, ki je brez težav matiral nasprotnega vratarja.

Končni izid so sicer postavili gostje, med strelce se je vpisal Asier Illarramendi.