Lionel Messi je bil znova junak na Nou Campu. Foto: EPA
Prizor s tekme Sevilla - Espanyol
Sevilla je na španskem prvenstvu po uvodnih dveh zmagah dvakrat izgubila. Foto: EPA
Julio Baptista
Julio Baptista je v 78. minuti vstopil v igro namesto Wesleyja Sneiderja. Foto: EPA

Lionel Messi, ki je zabil oba gola za sobotno zmago v derbiju proti Sevilli (2:1), je že v 5. minuti zadel za vodstvo Barce. Le štiri minute zatem je izenačil vezist Alberto Zapater, a je že v naslednji akciji Messi zaokrožil spektakularen uvod v srečanje. Argentinski zvezdnik je nato v 21. minuti zaposlil Deca. Ta je našel Andresa Iniesto, ki je povišal na 3:1. V zadnji miuti prvega dela je Deco s prostega strela zadel vratnico, odbito žogo pa je v prazno mrežo z glavo pospravil Rafael Marquez.

Barceloni se prav nič ni poznala odsotnost Ronaldinha, ki ga sploh ni bilo na stadionu. V zadnjih minutah je priložnost dobil tudi veliki up Bojan Krkić, ki je zamenjal Messija. Oba sta dobila stoječe ovacije.

Sevilla v veliki krizi
Nogometaši Seville so doživeli tretji poraz v sedmih dneh, potem ko jih je na njihovem stadionu ugnal Espanyol (2:3). Srečanje je v 88. minuti odločil rezevist Raul Tamudo. Katalonce je pred 40.000 gledalci v vodstvo v 30. minuti popeljal Angel Martinez, v 54. minuti pa je prednost povišal Luis Garcia. Sevillo, ki je povsem prevladovala na igrišču (posest žoge 68 %-32 %, streli na gol 22:8), sta v igro vrnila avtogol Daniela Jarqua (61.) in Arouna Kone (69.). Espanyolu je tako uspelo malo maščevanje za poraz v finalu Pokala Uefa.

Sevilla je prejšnji teden izgubila proti Arsenalu v Ligi prvakov (3:0), v nedeljo pa je bila na prvenstveni tekmi boljša od nje Barcelona (2:1).

Santiago Bernabeu videl "škarjice" Baptiste
Vrh lestvice še naprej zaseda madridski Real, ki je na domačem igrišču z 2:0 premagal Betis, za katerega Branko Ilič ni igral. Madridčani so povedli v 67. minuti, ko je kapetan Raul izkoristil enajstmetrovko, ki jo je nad njim zakrivil David Rivas. Izid tekme je 13 minut kasneje postavil Julio Baptista z izjemnim strelom preko glave, t. i. "škarjicami". Z glavo mu je podal Mahamadou Diarra. Tudi gostje iz Seville so imeli svoje priložnosti. Najbližje zadetku pa je bil Rivas, ki je malo pred koncem polčasa z glavo zadel vratnico.