Rene Krhin, igralec Bologne, je bil zanesljiv na sredini igrišča. Foto: EPA
Tomaž Kavčič
Tomaž Kavčič je bil zadovoljen z igro svojih izbrancev. Foto: Ervin Čurlič

Igralec Maribora je izkoristil lepo podajo Harisa Vučkiča in zadel z glavo. Slovenija, ki je navdušila s pogumno igro, je takrat že igrala brez Nejca Mevlje, saj je dobil drugi rumeni karton, ko je v kazenskem prostoru podrl Samuela Armenterosa. Toda Švedi darila niso spremenili v vodstvo 2:0 - odlični Jan Oblak je namreč ubranil enajstmetrovko.

Kampl vnašal zmedo v švedsko obrambo
V vetrovnem Trelleborgu so Švedi povedli v 16. minuti, ko je po podaji iz kota najviše skočil Alexander Milošević in žogo poslal neubranljivo pod prečko. Priložnost za izenačenje se je hitro ponudila Dejanu Lazareviču, ki je bil v 22. minuti v kazenskem prostoru sam pred švedskimi vrati, vendar žoga ni zletela proti golu. V naslednjem napadu je Rasmus Jönsson po strelu z glavo zadel vratnico. Pred odmorom je Slovenija izpeljala še en nevaren napad. Kevin Kampl je zavrtel švedsko obrambo, žogo je dobil Rajko Rep, ki pa je preslabo streljal.

Oblak pokazal svojo kakovost
Na začetku drugega polčasu so se priložnosti vrstile na obeh straneh. Kampl je na levi strani spet premešal obrambo, Nejc Mevlja je bil sam pred vrati, vendar se ni dobro znašel. V naslednji akciji je odlično posredoval Jan Oblak in ubranil Celikov strel od daleč. Naslednji je poskušal rezervist Haris Vučkič, vendar je po podaji Kampla preveč okleval in z levico ni dobro meril. Vratar Oblak se je spet izkazal v 66. minuti, ko je švedski kapetan Jiloan Hamad v kazenskem prostoru streljal po obratu.

Hijemark zapravil zmago
Švedska igra je po zaslugi rezervistov Niklasa Hulta in Samuela Armenterosa spet postala nevarnejša, plod njunega sodelovanja pa je bila tudi enajstmetrovka. Mevlja je zrušil Armenterosa in si prislužil drugi rumeni karton, z bele točke pa je poskusil Oscar Hijemark. Streljal je v desni kot slovenskih vrat, toda Oblak ga je imenitno prebral in atraktivno ubranil strel. To je dalo varovancem Tomaža Kavčiča novo moč in z igralcem manj so uspeli izid izenačiti. Vučkič je z desnega krila natančno podal pred gol, kjer so Švedi pozabili na Beriča, ki je s petih metrov matiral Karla-Johana Johnssona.

"Lahko smo zadovoljni z razpletom, tudi s pristopom in z željo naših fantov. Prvi gol smo dobili iz prekinitve, a imeli v prvem polčasu tri takšne priložnosti, ko bi morali bolje reagirati. Imeli so jih na drugi strani tudi Švedi. V drugi polčas smo šli z več želje, bolj napadalno, resda puščali več prostora za protinapade, a vseeno smo zadeli in kljub igralcu manj še prihajali v protinapade. Mislim, da je točka povsem zaslužena in zelo pomembna," je povedal Kavčič.

Na evropsko prvenstvo, ki bo junija 2013 v Izraelu, se v dodatne kvalifikacije uvrstijo zmagovalci iz desetih skupin in najboljša štiri drugouvrščena moštva.