Savo Milošević je Osasuni pomagal do zmage v Sociedadu. Foto: EPA
Rezervis Roberto Carlos
Rezervist Roberto Carlos je bil junak tekme. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o in Ludovic Giuly sta bila v glavnih vlogah pri prvih dveh zadetkih Barcelone. Foto: EPA
Bernd Schuster
Trener Getafeja Bernd Schuster je bil zaradi neprimernega obnašanja izključen med srečanjem z Barcelono. Foto: EPA

Največje presenečenje prvenstva je v vodstvo prišlo sredi prvega polčasa, ko je Raul Garcia zadel z glavo. Gostiteljem so še do odmora uspelo izid izenačiti. Z bele točke je bil natančen Xabi Prieto. Za drugo letošnjo zmago Osasune v gosteh in ubranitev vodstva na lestvici je tako v drugem delu poskrbel branilec Carlos Cuellar.

Madrižani stežka do treh točk
Real iz Madrida je na Santiago Bernabu dosegel pomembno zmago v boju za vrh lestvice. Galaktiki so z 1:0 premagali Zaragozo, potem ko je z 11 metrov v 79. minuti zadel Roberto Carlos.

Nekaj trenutkov pred tem je Robinho zastreljal strel z bele točke, a je bil nato v naslednjem napadu nepravilno zaustavljen v kazenskem prostoru Zaragoze. Krivec za prekršek je bil branilec Leonardo Ponzio.

Večji del drugega polčasa so bili sicer boljši nasprotniki gostje, a je nekaj izjemnih posredovanj Ikerja Casillasa zaostavilo njihove nalete.

Festival lepih zadetkov pripadel Barceloni
Barcelona je gostovala pri Getafeju in dosegla zmago s 3:1. Mrežo gostiteljev je že v uvodni minuti načel Samuel Eto'o. Isti nogometaš je bil v akciji tudi pri drugem zadetku, ko je z leve strani lepo sprejel podajo Ronaldinha in našel osamljenega Ludovica Giulyja, ki mu s petih metrov ni bilo težko zadeti. Najlepši zadetek za Katalonce je zabil Diago Motta, ki je bil izjemno natančen s prostega strela.

Podobnega zadetka se ne bi sramoval niti njegov soigralec Ronaldinho. Še večje mojstrstvo od Motte pa je v predzadnji minuti pokazal Mariano Pernia, ki je z volejem zadel z leve strani s 25 metrov. Vratar Barcelone Victor Valdez je žogo pospremil v vrata le s pogledom. Prvaki so kljub temu prišli do četrte zaporedne zmage v državnem prvenstvu.

Na preostalih tekmah je bilo najzanimiveje na srečanju med Villarrealom in Valencio, kjer je zmago gostiteljem priboril Luciano Figueroa. Mallorca je zmago v gosteh proti Cadizu (1:2) dosegla potem, ko je celoten drugi polčas odigrala le z desetimi nogometaši. Za zmago je pet minut pred koncem zadel Juan Arango.