Barcelona - trenutno najboljša ekipa v Evropi. Foto: EPA
Thierry Henry
Thierry Henry je takole dosegel svoj 11. zadetek v letošnjem španskem prvenstvu. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je podal za 2. in dosegel 3. zadetek Reala. Foto: Reuters
Perez Burrull
Navijači Barcelone so se večkrat pritoževali nad 'poštenostjo' Pereza Burrulla. Slednji je leta 2007 takole izključil Ronaldinha. Foto: EPA

Ponos Katalonije je na svojem Camp Nouu zmlel Deportivo kar s 5:0. Festival zadetkov je odprl trenutno najbolj vroč igralec na svetu Lionel Messi. Argentinski palček je v 22. minuti nanizal nekaj gostujočih branilcev, na napačni nogi ujel vratarja Daniela Aranzubio, njegov strel pa se je od desne vratnice odbil v mrežo.

Barca postavila nov rekord
Do konca navdahnjene tekme sta se vsak po dveh zadetkov veselila še Thierry Henry in Samuel Eto'o. Barcelona ima po 19 tekmah neverjetnih 50 točk, kar je nov rekord v številu točk po polovici prvenstva v La Ligi. Rekord je imel vsega eno sezono v roki Real Madrid, ki je lani v istem obdobju zbral 47 točk.

Najpotentnejši napad v Evropi
Barca ne nabira le točk, ampak navdušuje tudi z igro - to potrjuje tudi 59 zadetkov, s čimer so Katalonci daleč najučinkovitejši v peterici najeminentnejših nogometnih lig v Evropi. "To je le en korak. Do konca sezone je na razpolago še 57 točk. Še vedno nismo prvaki," situacijo miri trener Pep Guardiola.

Slaba predstava Fernandeza ...
Real je na Santiago Bernabeu ugnal Osasuno s 3:1. Varovanci Joseja Antonija Camacha so povedli v 20. minuti, ko je Iranec Javad Nekounam dobil zračni dvoboj s Fabiom Cannavarom in žogo poslal mimo Ikerja Casillasa. Gostitelji so se v igro vrnili na začetku drugega polčasa po veliki napaki gostujočega vratarja Roberta Fernandeza, ki je slabo posredoval ob strelu Sergia Ramosa. Gonzalo Higuain je v 64. minuti pospravil odbitek Arjena Robbna. Slednji je v izdihljajih tekme (ob še enem slabem posredovanju Fernandeza) postavil piko na i.

... in Burrulla
A ključni trenutek se je zgodil v 83. minuti pri izidu 2:1. Gostje so ekspresno izvedli protinapad, Pepe je v svojem kazenskem prostoru s prekrškom ustavil Juanfrana. Sodnik Perez Burrull je že pokazal na belo točko, a si hitro premislil in napadalcu Osasune pokazal rumeni karton. Ker je Juanfran že v prvem polčasu dobil opozorilo iste barve (spet zaradi domnevnega hlinjenja prekrška) je moral predčasno pod prho. Burrull ima sicer dolgo "zgodovino", saj je znan kot izrazit delivec pravice v korist Reala.