Denis Popović je tri točke Koprčanom zagotovil v 90. minuti. Foto: Aleš Fevžer
Nogometaši Mure so tudi po 16. krogu še vedno na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. Foto: BoBo
Koper z zmago iz Fazanerije

Zmagoviti zadetek je v 90. minuti dosegel Denis Popović. Gostitelji so tako še naprej trdno prikovani na dno prvenstvene lestvice, zbrali so 11 točk in za predzadnjim Triglavom zaostajajo za štiri točke.

Koprčani so na tretjem mestu s 25 točkami ujeli Domžale, a so pred njimi zaradi nekoliko boljše razlike v zadetkih. Odigrali so tudi tekmo več.
Bohar zadel za vodstvo Mure
Mura je igrala brez poškodovanega Nusmirja Fajića, bolnega Leona Horvata in kaznovanega Matica Maruška, na klopi pa je manjkal tudi kaznovani trener Oliver Bogatinov.

Sobočani so povedli v 20. minuti, ko je v hitrem protinapadu Damjan Bohar izigral celotno obrambo gostov in s 15 metrov meril v desni spodnji kot. Veselje murašev je bilo kratko, saj so gosti le štiri minute pozneje izenačili. Po gneči v kazenskem prostoru se je žoga odbila do Dragana Čadikovskega, ta pa jo je z glavo iz bližine spravil čez golovo črto. Pri tem mu je pomagal tudi vratar Filip Draković, ki mu je v odločilnem trenutku spodrsnilo.

Čadikovski po vratnici še drugič v polno
Šest minut pred koncem prvega polčasa so Koprčani zapravili izjemno priložnost za vodstvo. Najprej je iz bližine poskusil Denis Popović, Draković je žogo odbil, a točno na noge Urbanu Žibertu, ki niti v novem poskusu ni premagal vratarja Mure. Minuto pred odmorom si je Kurbus prislužil drugi rumeni karton in moral z igrišča.

Nadaljevanje se je začelo neprijetno za domače. Čadikovski je najprej zadel vratnico, v 49. minuti pa še drugič mrežo. Po globinski podaji se je sam znašel pred Drakovićem, ki je zapustil svoja vrata, a je lahko le s pogledom pospremil žogo v mrežo.

Neodločna domača obramba
Sobočani so v 76. minuti le poravnali izid. Po odlični podaji Roka Buzetija z desne strani je z glavo s šestih metrov zadel rezervist Kisisavo Matusiwa, ki mu je nekaj minut prej veselje preprečil vratar Igor Nenezić. V 83. minuti je na drugi strani sijajno posredoval Draković, ki ni dovolil zadetka Mateju Pučku.
V 90. minuti so gostje le dosegli zmagoviti zadetek, potem ko se je Popović sprehodil skozi počasno in neodločno domačo obrambo in žogo mimo Drakovića poslal v mrežo.

16. krog:
MURA 05 - LUKA KOPER 2:3 (1:1)
700; Bohar 20., Matusiwa 76.; Čadikovski 24., 49., Popović 90.
RK: Kurbus 45./Mura

Mura: Draković, Majer ( 60./Buzeti), Mörec, Kramar , Janža, Aborah, Kurbus , Eterović ( 47./Jelić), Vaš, Bohar , Sačer ( 70./Matusiwa ).

Luka Koper: Nenezić , Perger, Mavrič Rožič , Blažič, Đukić, Žibert, Filipović ( 68./Bradaschia), Guberac, Popović , Čadikovski ( 80./Pučko), Palčič ( 63./Brečević).

Sodnik: Roman Glažar (Hajdina)

Sobotne tekme:
GORICA - TRIGLAV 2:2 (1:1)
180; Vetrih 9., A. Jogan 83.; Đurković 37., 59.

RUDAR - DOMŽALE 1:0 (0:0)
700; Klinar 61.
RK: Zec 81./Domžale

MARIBOR - CELJE 1:2 (1:1)
1.500; Mezga 25./11-m; Bajde 11., Krajcer 89.

OLIMPIJA - ALUMINIJ 3:0 (0:0)
500; Šporar 50., Božič 63., Zorc 73.

MARIBOR 15 11 2 2 30:9 35 OLIMPIJA 16 10 2 4 32:15 32 DOMŽALE 15 8 1 6 15:13 25 LUKA KOPER 15 6 4 5 18:16 22 CELJE 16 5 7 4 14:14 22 ALUMINIJ 15 6 1 8 16:25 19 GORICA 16 4 4 8 22:29 16 RUDAR 15 4 4 7 11:24 16 TRIGLAV 15 4 3 8 12:15 15 MURA 05 14 3 2 9 17:27 11