V Fazaneriji je pred tekmo divjala nevihta, na tribunah pa je bilo 4.000 gledalcev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Darko Milanič
Darka Milaniča in njegove varovance čaka v sredo nova pomembna tekma proti Dudelangeu. Foto: MMC RTV SLO
Alen Jogan
Alen Jogan je načel mrežo Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zadetki iz Kidričevega in Ljubljane
Maribor zmagal v Fazaneriji

V 23. minuti je po podaji iz kota z glavo za Maribor zadel Jovan Vidović, v 50. je po prečki Matica Črnica mrežo zatresel Alen Ploj, v 72. pa še Nikola Komazec, tudi on z glavo. V 84. minuti je končni izid iz polvoleja postavil Nusmir Fajić.
Kljub dobrim obrambam trikrat premagan
Začetni postavi obeh klubov sta doživeli kar nekaj sprememb, zaradi poškodb, kartonov in tudi osvežitev od napornih srečanj na domačih in mednarodnih tekmah. To se je manj poznalo širokemu kadru, ki ga ima na voljo Darko Milanič, tako da so državni prvaki dosegli zmago in prevzeli prvo mesto na lestvici, Mura (v obrambi je pogrešala Fabijana Cipota in Denisa Kramarja) pa ostaja pri le eni točki.

Po nalivu, ki je malce osvežil ozračje, je bil že v prvi minuti po hudi napaki mariborske obrambe Leon Horvat za korak prepočasen. Isti igralec je v 11. minuti za las streljal mimo vratnice. Med obema priložnostma Mure je po prostem strelu Dejana Mezge Filip Draković s težavo in pomočjo prečke ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Izjemni vratar Mure je domače rešil tudi po strelih Alena Ploja in Matica Črnica, pri golu Vidovića pa je bil nemočen. Tik pred koncem polčasa je Nusmirju Fajiću izenačenje z glavo preprečil Marko Pridigar. V drugem polčasu se je Draković izkazal s še nekaj obrambami, a se Mura ni mogla izogniti drugemu zaporednemu porazu z 1:3, kolikor je izgubila tudi prejšnjo nedeljo v Novi Gorici.
Trije goli Gorice v Stožicah
Tokrat je tudi Olimpija z istim izidom kot Mura klonila pred Goričani. V Stožicah so se Novogoričani hitro veselili vodstva. Že v 10. minuti je podajo Dina Martinovića iz kota z glavo v mrežo preusmeril Alen Jogan, v 18. minuti pa je po protinapadu Sandi Arčon z Vitom Plutom iz igre vrgel Sretena Sretenovića in povišal na 0:2.
Tudi v nadaljevanju se Olimpija nikakor ni znašla proti čvrsti ekipi Gorice, še posebej Sretenović je imel veliko težav, saj je napravil kar nekaj napak. Najlepšo priložnost je sicer zapravila v 37. minuti, ko je strel Bobana Jovića s sedmih metrov s konicami prstov obranil Vasja Simčič.
Ta se je izkazal tudi na začetku drugega dela, ko je izvrstno ustavil strel Andraža Šporarja, ki se je sam znašel pred njim. V 58. minuti je semafor kazal že 0:3. Po prestreženi žogi je znova zadel Arčon. Blaž Božič je sredi drugega polčasa znižal izid, Plut pa je imel ob koncu še nekaj izjemnih priložnosti, ki pa jih na ljubljansko srečo ni izkoristil.
Balkovec edini strelec
Tekmo med Aluminijem in Domžalami (0:1) je slabih 15 minut pred koncem tekme iz drugega strela odločil Jure Balkovec. Zaradi naliva in toče je bilo po petih minutah srečanje prekinjeno za 18 minut. Bolje so začeli gostje, domači pa so nato nekako vzpostavili ravnotežje in začeli igrati napadalneje. V drugem polčasu je na nogometaše posijalo sonce. Prvo priložnost je imel v 51. minuti Aluminij. Gregor Režonja je izvedel prosti strel, žoga je letela tik pod prečko, a je bil vratar Nejc Vidmar na mestu. Ta se je izkazal tudi v 75. minuti, ko je nekoliko zamudil Marko Kmetec. Kmalu zatem je bil na drugi strani uspešnejši Balkovec.
3. krog:
MURA 05 - MARIBOR 1:3 (0:1)
4.000; Fajić 84.; Vidović 23., Ploj 50., Komazec 72.

Mura 05: Draković, Majer, Kouter , Maruško , Janža, Buzeti ( 63./Vaš), Horvat, Sreš ( 81./Gruškovnjak), Bohar, Jelić, Fajić .

Maribor: Pridigar, Mejač ( 76./Arghus), Vidović, Potokar, Trajkovski, Črnic, Dodlek, Mertelj ( 64./Filipović), Mezga ( 69./Cvijanović), Ploj, Komazec.
Sodnik: Darko Čeferin (Kranj)

ALUMINIJ - DOMŽALE 0:1 (0:0)
600; Balkovec 78.

Aluminij:
Murko, Kožar, Topolovec, Žagar (65./Kmetec ), Sulejmanović, Drevenšek, Spahić, Bingo, Medved, Kurež, Režonja ( 78./Pečovnik).

Domžale: Vidmar, Skubic, Zec , Živec, Vuk ( 81./Balokog), Rems, Korun , Šimunović, Balkovec, Majer ( 64./Kovjenić), Kous ( 46./Požeg Vancaš).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

OLIMPIJA - GORICA 1:3 (0:0)
300; Božič 67.; A. Jogan 10., Arčon 18., 58.
Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Vicente ( 87./Škerjanc), Trifković, Šporar, Fink, Radujko, Lovrečič ( 39./Božič), Sretenović ( 54./Nikezić), Baskera.
Gorica: Simčič, Celcer , Vetrih, Širok, Žigon ( 63./Ndiaye), Arčon, Plut, Martinović ( 82./K. Jogan), M. Mevlja , Gregorič, A. Jogan.
Sodnik: Damir Skomina (Koper)

Odigrano v soboto:
CELJE - RUDAR 1:1 (1:1)
1.250; Bezjak 19.; Rošer 17./11-m

LUKA KOPER - TRIGLAV 0:0
500 gledalcev

MARIBOR 3 2 1 0 6:2 7 CELJE 3 2 1 0 3:1 7 GORICA 3 2 0 1 7:5 6 DOMŽALE 3 2 0 1 3:2 6 TRIGLAV 3 1 1 1 1:1 4 OLIMPIJA 3 1 0 2 7:5 3 LUKA KOPER 2 0 2 0 0:0 2 RUDAR 3 0 2 1 2:7 2 MURA 05 3 0 1 2 3:7 1 ALUMINIJ 2 0 0 2 0:2 0