Prvi polčas v Novi Gorici je bil kar razburljiv in je ponudil nekaj lepih priložnosti ter tudi zadetek Olimpije.

Zmaji so povedli v 17. minuti. Ivanović je z odlično globinsko podajo z vrha kazenskega prostora zaposlil Andresa Vombergarja, ki je z glavo natančno meril v levi zgornji kot (0:1).

Ivanović je tudi sam poskusil dve minuti pred tem, a Uroš Likar ni imel veliko dela. Že v drugi minuti je Timi Max Elšnik sprožil z 20 metrov, a je žoga švignila kar meter mimo vratnice. Pri gostih je v 38. minuti znova poskusil Vombergar, a bil takrat z močnim strelom nenatančen.

Tudi domači so bili blizu zadetka, posebej Etien Velikonja v 18. minuti, ko je žoga po strelu zadela obe vratnici in se odbila v polje, in Goran Cvijanović v 34. minuti, ko je s prostega strela zadel prečko.

Ivanović se je pridružil Kronavetru in Mulahusejnoviću
V uvodu drugega polčasa so bili nekoliko konkretnejši Novogoričani, prišli so do treh strelov, a niso bili posebej nevarni. V 59. minuti je malce zunaj kazenskega prostora na drugi strani sprožil Ivanović, a je bil tudi on premalo natančen.

V 73. minuti je imel Elšnik izjemno priložnost za podvojitev prednosti, ko je bil povsem sam v kazenskem prostoru, a je žogo poslal čez gol. Natančnejši pa je bil Dorđe Ivanović v 78. minuti, po podaji Matica Finka je zadel z 12 metrov in dosegel svoj peti gol sezone ter se na vrhu seznama strelcev pridružil Nardinu Mulahusejnoviću iz Kopra in Roku Kronavetru iz Maribora.

V 88. minuti je Vombergar znova poskusil z glavo, a se je izkazal Likar, malce pozneje pa je po kotu žogo poslal čez prečko.

Ivanović: Pravočasno smo dosegli gol, potem nam je bilo veliko lažje

Skender: Veliko klubov si bo tu polomilo zobe
"Jasno je, da smo prišli po tri točke. Dobro smo začeli tekmo in pravi čas dosegli zadetek. Potem smo imeli nekaj trenutkov, ko smo nevarno živeli, Gorica je zadela vratnici in prečko. Med polčasoma sem moral malo dregniti fante, še posebej mlade v vezni vrsti. Z odgovorno, disciplinirano in organizirano igro smo si pripravili še nekaj priložnosti. Veliko klubov si bo tu polomilo zobe, zato moramo biti z zmago zelo zadovoljni. V soboto nas čaka nova zahtevna tekma proti Kopru, ki je zelo dobra ekipa in v naletu. Zaradi majhnih razlik na lestvici je skoraj vsaka tekma derbi. Pred reprezentančnim premorom želimo nadaljevati zmagoviti niz," je po srečanju povedal trener Olimpije Dino Skender.

Njegov kolega na klopi Gorice Gordan Petrić pa je tekmo komentiral takole: "Fantom ne morem ničesar zameriti, garali so na igrišču, lahko bi se obrnilo tudi drugače. Zamerim jim le, kako smo dobili prvi gol. Takega zadetka ne bi smeli dobiti, sploh proti takšni ekipi, kot je Olimpija. Zelo zadovoljen pa sem s tem, kako so igrali starejši igralci, saj se mladi lahko učijo od njih."

Sosedski obračun Koprčanom
V prvi tekmi dneva je Koper premagal Tabor Sežano (2:1).

Koprčani so hitro pokazali, zakaj so v nizu neporaženosti. Že v sedmi minuti je Dare Vršič sam prišel pred vratarja Jana Koprivca, a je bil ta uspešnejši. Sledil je udarec iz kota z leve strani, izvedel ga je prav Vršič in pred vrati našel Ivana Jelića Balto, ki je zadel z glavo. To je bil tudi edini gol v prvem polčasu.

Sežanci so izenačili hitro po vrnitvi na nogometno zelenico, v 49. minuti so prišli do najstrožje kazni, ki pa so jo sodniki dosodili neupravičeno, saj je žoga v kazenskem prostoru Mateja Palčiča zadela v glavo in ne v roko. Z bele pike je bil zanesljiv Mario Babić.

V 81. minuti so gostitelji znova povedli. Junak srečanja je Claudio Spinelli, ki je dosegel svoj prvenec v slovenski ligi, potem ko je v mrežo preusmeril podajo Darka Mišića z leve strani (2:1).

Koprčani so neporaženi (vključno s pokalom) že na šestih zaporednih tekmah. Na drugi strani je Tabor ostal zgolj pri točkah z domače zelenice, saj je tudi na petem gostovanju ostal brez točkovnega izkupička. Koper se je točkovno izenačil z drugouvrščenim Mariborom, Tabor pa zdaj za njim zaostaja za točko.

Prva liga: Zadetki s tekem v Kopru in Novi Gorici