V 83. minuti je po prerivanju z Joganom na robu kazenskega prostora padel Berić, kar je sodnik Vojko Goričan označil za enajstmetrovko. Dejan Mezga je zadel in Maribor je zmagal z 2:1. Foto: MMC RTV SLO
Sporna 11-metrovka za zmago Maribora

"Loče pri Poljčanah, Apače in Zgornja Ložnica so od Maribora le nekaj kilometrov, kar nakazuje na vse preveč pristranski izbor delivcev pravice. Združenje prvoligašev Slovenije prosimo, da obrazloži odločitev o sodnikih," se po uvodni tekmi državnega prvenstva hudujejo v sporočilu za javnost.

Sporna enajstmetrovka
Novogoričane sta zmotila neenoten kriterij pri dosojanju prekrškov in kartonov. Sporna naj bi bila enajstmetrovka, po kateri je Maribor v 83. minuti dosegel odločilni zadetek. Moti jih, da je nogometaše Maribora sodnik ob dosojanju prekrškov opominjal le besedno, medtem ko je igralcem Gorice za take prekrške podeljeval kartone.

So Zahovičeve besede dosegle svoje?
Štirikratni državni prvaki želijo, da sodniško združenje sankcionira sodnike. Medije naprošajo, da objektivneje poročajo o tekmah in da ne favorizirajo največjih klubov. V sporočilu za javnost niso mogli niti mimo "besedne vojne", ki jo je pred začetkom prvenstva sprožil Zlatko Zahovič. Športni direktor Maribora je obtožil sodniško organizacijo, da bo naredila vse, da Maribor letos ne bo prvi, ampak Olimpija.