Barcelona je aktualni španski prvak, najboljši strelec La lige pa je bil Luis Suarez, ki je mrežo zatresel 40-krat. Foto: Reuters

Barca, ki je bila najboljša v zadnjih dveh sezonah, bo branjenje lovorike začela v soboto, 20. avgusta, ko na Camp Nou prihaja Real Betis. Največji tekmec katalonskega velikana in aktualni evropski prvak ter španski podprvak Real Madrid bo v prvem krogu gostoval v San Sebastianu pri Real Sociedadu. Tekma bo v nedeljo, 21. avgusta, ko bo tretji iz pretekle sezone Atletico Madrid z Janom Oblakom gostil novinca v ligi Alaves. Granada Reneja Krhina bo uvodoma gostila Villarreal, s katerim pogodba še vedno veže Bojana Jokića, ki bo polovico zadnje sezone odigral na posoji pri Nottingham Forrestu.

Sezona se bo na španskih zelenicah začela s superpokalom med Barcelono in Sevillo, ki jo je vrsta Luisa Enriqueja ugnala v finalu kraljevega pokala. Prva tekma bo na Sanchez Pizjuanu 14. avgusta, tri dni pozneje pa še na Barcinem stadionu. Najtežje pričakovani so dvoboji Barcelone in Reala. Prvi el clasico bo na Camp Nouu 3. ali. 4. decembra, ko bo na sporedu 14. krog. V 33. krogu se bosta največja španska kluba pomerila na Santiago Bernabeuu. Tekma bo 22. ali 23. aprila.

Barcelona in Real sta prva favorita za končno slavje, a tu je tudi Atletico, ki se je v zadnjih letih vmešal v boj in leta 2014 tudi osvojil prvenstvo. Prvi madrileno bo na sporedu 19. ali 20. novembra, ko v 12. krogu Real prihaja na Vicente Calderon, drugi madridski derbi pa bo v 31. krogu 8. ali 9. aprila. Z Barco se bo Atletico prvič pomeril v 5. krogu, ki bo na sporedu v sredo, 21. septembra, colchonerosi pa bodo španske prvake gostili v 24. krogu, ki bo 25. ali 26. februarja. Sezona se bo končala 21. maja, finale pokala bo na sporedu en teden pozneje.