Sergio Ramos je dosegel odločilni zadetek z glavo. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema je že v 6. minuti zatresel mrežo Barce. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je izenačil ob neodločnem Sergiu Ramosu. Foto: EPA
Lionel Messi je dosegel že 39. zadetek v letošnjem španskem prvenstvu. Na večnih derbijih z Realom je mrežo zatresel že 18-krat, s tem je izenačil rekord legendarnega Alfreda di Stefana. Foto: EPA
Victor Valdes
Victor Valdes je po koncu tekme izgubil živce in prejel rdeči karton. Foto: EPA

V torek je Real izločil Barco iz kraljevega pokala (1:3). Prvenstveni obračun za kraljevi klub ni bil v ospredju, saj realnih možnosti za obrambo naslova ni več. Trener Jose Mourinho je šele po uri igre na zelenico poslal Cristiana Ronalda. V mislih je imel torkovo povratno tekmo osmine finala Lige prvakov na Old Traffordu proti Manchester Unitedu. Prva tekma v Madridu se je končala z remijem (1:1).
Benzema poskrbel za udaren štart Reala
Gostitelji so začeli sanjsko, v 6. minuti je Alvaro Morata ušel po levi strani in sijajno podal na drugo vratnico, kjer je Karim Benzema le še podstavil nogo, Victor Valdes je bil nemočen. Obramba Barce je odpovedala, Dani Alves ni dobro pokril Morate, v sredini je zamudil Javier Mascherano.
Ramos slabo pokril Messija
Barca se je po začetnem šoku uspela pobrati. V 18. minuti je Lionel Messi z desne strani švignil mimo Sergia Ramosa in s strelom ob bližnji vratnici presenetil Diega Lopeza. Vratar Reala bi lahko precej bolje posredoval. Argentinski virtuoz je dosegel že 39. zadetek v letošnji Primeri division.
Morata z glavo v zunanji del mreže
V 32. minuti je David Villa podal do Messija, ki je prišel do strela z roba kazenskega prostora med Raphaelom Varanom in Ramosom, a je z desnico meril naravnost v Lopeza, ki ni imel veliko dela. Šest minut pred odmorom je Luka Modrić z desne strani podal pred vrata, razigrani Morata pa je z glavo meril v zunanji del mreže.
Ronaldo takoj poživil igro Reala
Mourinho je v 58. minuti v igro poslal Ronalda in Samija Kheidro in igra Reala je bila takoj nevarnejša. V 70. minuti je portugalski zvezdnik z leve strani pod pritiskom Gerarda Piqueta streljal mimo vrat. Četrt ure pred koncem je Pepe sijajno zaposlil Morato, ki se je z leve strani znašel sam pred Valdesom, vratarju Barce pa je njegov strel uspelo odbiti.
Nebeški skok Ramosa
V 82. minuti je kot izvajal Luka Modrić, Ramos pa je žogo z glavo poslal v mrežo. Tri minute pred koncem je Ronaldo z izjemnim prostim strelom s 25 metrov stresel vratnico, odbite žoge pa Pepe ni najbolje zadel.
Valdes izgubil živce po veliki napaki sodnika
V zadnji minuti sodnikovega dodatka je Ramos v kazenskem prostoru podrl Adriana, zadel ga je v koleno, a sodnik Jose Luis Paradas Romero ni pokazal na belo točko. Velika napaka delivca pravice, Katalonci so popolnoma izgubili živce. Najprej je Andres Iniesta prejel rumeni karton, po koncu tekme pa je Valdes besedno obračunal s sodnikom. Najprej je dobil rumeni karton, takoj zatem pa celo rdečega.
"Vsi se zavedamo, da bo težko osvojiti prvenstvo, saj je zaostanek znašal že 16 točk. Dokler imamo teoretično še možnosti, se bomo borili. Po dveh zaporednih zmagah nad Barcelono gremo v Manchester prepričani, da se lahko prebijemo v četrtfinale Lige prvakov," je bil odločen Ramos.

V drugem derbiju kroga sta se pomerila drugi Atletico in Malaga, ki trenutno zaseda četrto mesto. Obračun se je končal brez zadetkov. Tako Real za mestnim tekmecem zdaj zaostaja le še za dve točki.