Ronaldo je zadel že v 5. minuti. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Napadalec Barcelone Samuel Eto'o (desno) je na tekmi z Alavesom zapravil nekaj velikih priložnosti. Foto: EPA

Real iz Madrida je uspešno začel novo sezono španskega nogometnega prvenstva. Galaktiki so v Cadizu slavili z 2:1.
Že v 5. minuti je Zinedine Zidane podal do Ronalda, ki je zlahka poslal žogo mimo nemočnega vratarja Armanda Riveira. Gostitelji so se pobrali v drugem polčasu, ko je argentinski napadalec Matias Pavoni z volejem izid izenačil. Trener Reala Vanderlei Luxemburgo je hitro reagiral.

Celta iz Viga se je vrnila v prvoligaško druščino z zmago nad Malago (2:0). Gustavo Lopez je v 12. minuti z močnim strelom z levico načel mrežo gostov. Na začetku drugega dela je napadalec Fernando Baiano lepo zaključil protinapad proti svoji nekdanji ekipi.

Osasuna je z dvema zadetkoma Bernarda Romea premagala Villarreal z 2:1. Po prvem krogu so vodstvo na lestvici prevzeli nogometaši Athletica iz Bilbaa, ki so v vročem baskovskem derbiju v drugem polčasu strli odpor Real Sociedada (3:0).

Bonano jo je zagodel Barci
Barcelona si je na gostovanju pri Alavesu priigrala veliko priložnosti, a je bil v odlični dnevni formi vratar Roberto Bonano. Argentinski vratar se v dresu katalonskega velikana ni prav nič izkazal in pred dvema letoma so se mu zahvalili za sodelovanje.

Motivirani Bonano se je izkazal pri strelih Samuela Eto'oja, Ludovica Giulija in Deca. V drugem je Eto'o zadel vratnico, Ronaldinho pa s prostega strela še prečko. Najlepšo priložnost za gostitelje je imel napadalec Rodolfo Bodipo, ki je zadel vratnico.