Nogometaši Osasune so se veselili največjega uspeha v 85-letni zgodovini kluba. Foto: EPA
Javier Aguirre
Mehiški trener Javier Aguirre se od Osasune poslavlja na najlepši način. Za njegovo delo so se mu zahvalili s skulpturo San Fermina (simbol tedenskega praznovanja v Pamploni). Foto: EPA
Zinedine Zidane in Jesus Navas
Zinedine Zidane je v nogometu pustil velik pečat. Razkošen talent pa že nekaj časa kaže tudi 20-letni Jesus Navas. Foto: EPA

Krog pred koncem sta si Real Madrid in Valencia že priborila Ligo prvakov, a ker je bila med njima le točka razlike v prid belega baleta, se je napovedoval oster boj za neposredno uvrstitev v Ligo prvakov. Nič manj napeto ni bilo v boju za četrto mesto, kjer sta bila točkovno poravnana Osasuna (imela je prednost zaradi boljših medsebojnih tekem) in Sevilla. Naključje je hotelo, da je Osasuna gostila Valencio, Sevilla pa Reala.

Natančni podajalec Delporte
Osasuno je zmaga zanesljivo peljala v Ligo prvakov, zato je pričakovano napadla. Odločitev je padla v začetku drugega polčasa, ko je dvakrat natančno podal Ludovic Delporte. V 48. minuti je njegovo podajo z glavo v mrežo pospravil Savo Milošević, dve minuti pozneje pa je bil priseben David Lopez.

Valencia je sicer močno pritisnila, a je imel domači vratar Ricardo svoj dan. V zadnji minuti je znižal David Villa, ki je zadel s prostega strela. Za španskega reprezentanta je bil to 25. zadetek, s katerim se je na vrhu lestvice izenačil s Samuelom Eto'ojem.

Goleada v prvem polčasu
Real je v Andaluziji po dobrih 25 minutah po dveh zadetkih Davida Beckhama vodil že 2:0, na koncu pa izgubil 3:4. Angleški kapetean je v 16. minuti zadel s prostega strela, deset minut pozneje pa je zadel po podaji Roberta Carlosa.

Prvak Pokala Uefe se ni vdal in je do konca polčasa galaktikom nasul kar štiri zadetke! Posebej spektakularen je bil prvi, ko je Jesus Navas s 25 metrov zadel blizu stičišča vratnice in prečke. Po pol ure je izenačil Javier Saviola, ki je izkoristil "plavanje v prazno" vratarja Ikerja Casillasa. Tri miniute pozneje je Sevilla prvič vodila, ko je bil spet natančen Saviola. Gonja gostiteljev se je končala tik pred polčasom, ko je zadel Fabiano.

Svojo zadnjo uradno tekmo je zaznamoval Zinedine Zidane, ki je v 72. minuti po kotu zatlačil žogo v mrežo in se s tem poslovil od nogometa na največji sceni.