Wayne Rooney ni znal premagati Tima Krula. Foto: EPA
Dejan Stanković
Dejan Stanković se veseli zadetka z Maiconom. Foto: EPA

Rdeči vragi, ki niso blesteli, imajo pet krogov pred koncem prvenstva s tekmo več sedem točk prednosti pred Arsenalom. Topničarji se bodo v sredo na severnolondonskem derbiju pomerili s Tottenhamom.
V prvem polčasu je imel lepo priložnost pri gostiteljih Peter Lövenkrands z glavo. United je najprej zapretil prek Javierja Hernandeza (izkazal se je vratar Tim Krul), nato sta se v ugodnem položaju znašla še Wayne Rooney in Ryan Giggs, a se mreža ni zatresla. Rooney je sam pred vratarjem streljal previsoko.
Gostje so ob koncu tekme zahtevali 11-metrovko, ko je v kazenskem prostoru ob Dannyju Simpsonu padel Hernandez, vendar je sodnik rumeni karton zaradi simuliranja pokazal Mehičanu. Že prej so strel z bele točke želeli tudi gostitelji, a jim ga sodnik prav tako ni namenil. Obakrat bi lahko storil tudi drugače.

United je letos v prvenstvu v gosteh zmagal le na petih od 17 tekem, Newcastle pa je doma nazadnje ugnal United leta 2001.

Stanković edini strelec na Olimpicu
Inter je na prvi tekmi polfinala italijanskega pokala z 0:1 zmagal v Rimu in tako nekoliko potisnil v pozabo izpad iz Lige prvakov proti Schalkeju in sobotni poraz v Parmi, ki ga je oddaljil od boja za "scudetto". Na drugi strani je Roma po zaušnici Palerma (2:3) doživela drugi zaporedni poraz na domačem stadionu.
Edini zadetek je v 45. minuti z izjemnim polvolejem z zunanjim delom desnice dosegel Dejan Stanković. S 25 metrov je meril v desni zgornji kot Donijevih vrat. Gostitelji so imeli najlepšo priložnost že na začetu tekme, ko je Mirko Vučinić zgrešil nemogoče. V drugem polčasu na gol Interja niso znali odgovoriti. Pri črno-modrih je zaradi poškodbe manjkal Samuel Eto'o.

V drugem polfinalu se bosta v sredo pomerila Milan in Palermo.