Wayne Rooney je za rdeče vrage zadel že 152 golov. Foto: EPA
Ashley Young
Ashley Young je s krasnim strelom v 29. minuti podvojil vodstvo rdečih vragov. Foto: Reuters
David De Gea
David De Gea, ki v uvodnih krogih Premier lige ni navdušil, se je v 27. minuti izkazal z obrambo ob Van Persiejevem strelu z bele točke. Foto: Reuters
Carl Jenkinson
Carl Jenkinson je tekmo končal predčasno pod prho. Foto: Reuters
Arsene Wenger
Arsene Wenger je po prvi polfinalni tekmi Lige prvakov v sezoni 2008/09 proti Manchester Unitedu dejal, da je bil to njegov najhujši poraz na klopi Arsenala (1-3). Zagotovo se je mnenje po nedeljski katastrofi na Old Traffordu spremenilo ... Foto: Reuters
Manchester United
Navijači rdečih vragov še vedno protestirajo zoper lastnika Malcolma Glazerja, ki je klub znatno zadolžil. Foto: Reuters
din Džeko in Samir Nasri
Naveza, ki je potopila Tottenham: Samir Nasri se je izkazal s tremi podajami, Edin Džeko pa s štirimi zadetki. Foto: EPA

Že od prvega sodnikovega žvižga so bili topničarji potisnjeni na svojo polovico, redko so krenili proti vratom Davida De Gee, ki je bil v uvodnih minutah brez dela. Rdeči vragi so vseskozi napadali, gol pa je vendarle padel v 22. minuti, ko je veliko napako v gostujoči obrambi s strelom z glavo kaznoval Danny Welbeck. Toda Arsenal se ni dal, v 26. minuti je Jonny Evans v kazenskem prostoru podrl Thea Walcotta, glavni sodnik Howard Webb pa je pokazal na belo točko. Odgovornost je na svoja pleča prevzel Robin van Persie, ki pa je s slabo izvedenim strelom De Gei olajšal delo in poskrbel za val navdušenja na Old Traffordu. Kdor ne da, dobi - in prav to se je zgodilo že hip pozneje, ko je s krasnim strelom pajčevino s stičišča vratnice in prečke snel Ashley Young.

Na 3:0 je prek prostega strela povišal Wayne Rooney in dosegel še svoj 150. gol za United. Ko je že kazalo, da bodo varovanci Alexa Fergusona na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov, pa je Walcott po podaji Tomaša Rosickega okroglo usnje spravil med nogama domačega vratarja in zadel sploh prvi Arsenalov gol v letošnjem prvenstvu.

Popoln potop topničarjev
Festival zadetkov se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Po dobri uri igre je prostega strela še drugič na tekmi zadel Rooney, v 67. minuti pa je na 5:1 po vnovični napaki v obrambi povišal Luis Nani. Arsenal je bil razorožen, že tri minute pozneje je moral Szczesny še šestič po žogo v svojo mrežo. Tokrat ga je po Youngovi podaji premagal rezervist Dži-Sung Park. Londončanom je uspelo zaostanek zmanjšati, potem ko je Carl Jenkinson z glavo žogo podaljšal do Van Persieja, ki je s strelom pod prečkom zadel za 6:2, a so rdeči vragi kmalu zatem znova vzpostavili prednost petih zadetkov, z bele točke je bil natančen Rooney. Arsenal, ki je tekmo končal brez izključenega Jenkinsona, je v sodnikovem podaljšku prejel še en zadetek - z vnovičnim fantastičnim izstrelkom je končni izid (8:2) postavil Young.

Tudi modri del Manchestra s polnim izkupičkom
Man City nadaljuje izvrstne predstave, s katerimi se je le še utrdil na vrhu premierligaške lestvice. Tokrat je s 5:1 v Londonu odpravil Tottenham, s štirimi goli pa je blestel Edin Džeko. Bosanski reprezentant je bil nerešljiva uganka za obrambo 'ostrog', ki je v letošnji sezoni v dveh krogih prejela že osem golov in je brez osvojene točke prikovana na dno lestvice. Prvič se je mreža zatresla v 34. minuti, ko je po podaji Samirja Nasrija Džeko z drsečim štartom žogo spravil za hrbet vratarja Brada Friedla. Ta je bil povsem nemočen tudi pri drugem zadetku, ko je po vnovični Nasrijevi podaji 25-letnik z glavo zadel še drugič. Hat-trick je dosegel v deseti minuti nadaljevanja, potem ko je iz neposredne bližine po natančni podaji Yaye Touréja svojo ekipo popeljal v vodstvo s 3:0. Na 4:0 je le nekaj trenutkov pozneje povišal Sergio 'Kun' Agüero. S še tretjo podajo na tekmi se je izkazal Nasri, ki je zvito zaposlil Argentinca, ta pa je s strelom v daljši vratarjev kot zadel še tretjič v letošnji sezoni.

Častni zadetek je za Tottenham v 68. minuti dosegel Younès Kaboul, petarda pa je nato v mreži gostiteljev odjeknila v sodnikovem podaljšku, ko je po dvojni podaji z Garethom Barryjem s plasiranim strelom v desni zgornji kot Friedlovih vrat še četrtič na tekmi zadel Džeko in na najboljši način sklenil najboljšo predstavo v sinjemodrem dresu.