Zaragoza je na Santiago Bernabéu šokirala Real. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Mourinho je doživel šele drugi domači prvenstveni poraz v zadnjih devetih letih, oba v zadnjem mesecu. Foto: Reuters
Gabriel Milito
Sodnik je v 77. minuti razveljavil zadetek Gabyja Milita zaradi prepovedanega položaja. Foto: Reuters

Madridčani so v sredo na prvi tekmi polfinala Lige prvakov na Santiago Bernabéu izgubili proti največjemu tekmecu Barceloni z 0:2, v 34. krogu pa je bila od njih boljša še Zaragoza, ki se je z zmago vsaj začasno dvignila z mest povsem pri dnu lestvice. Varovanci Joseja Mourinha so tako štiri kroge pred koncem prvenstva zapravili možnost, da zmanjšajo zaostanek za vodilno Barcelono, ki ima po porazu proti Real Sociedadu še naprej osem točk prednosti.

Real, ki je igral brez Cristiana Ronalda in Xabija Alonsa, je podobno kot v sredo tekmo ponovno končal le z desetimi nogometaši na igrišču, potem ko je bil zaradi drugega prejetega rumenega kartona v 87. minuti izključen Ricardo Carvalho.

Lafita nočna mora Reala
Angel Lafita
je goste popeljal v vodstvo, ko je Iker Casillas izven svojega prostora ob poskusu izbijanja zgrešil žogoin je Ikechukwu Uche podal do Lafita, ki je zadel prazna vrata. Osem minut po nadaljevanju igre je po hitrem protinapadu Carvalho zrušil Lafita, z bele točke je povišal Gabi. Zaostanek Reala je podaji Mesuta Özila, ki je vstopil namesto Estebana Granera, z glavo znižal Sergio Ramos.

V nadaljevanju je "beli balet", ki je imel občutno večjo posest žoge, vse moči usmeril v napad, po protinapadu pa je domače navijače ponovno utišal Lafita, ki se je sam znašel iz oči v oči s Casillasom. Nekaj upanja za gostitelje je vlil zadetek Karima Benzemaja šest minut pred koncem. Francoz je po podaji Gonzala Higuaina streljal v daljši kot. V sodnikovem podaljšku je Real močno pritisnil na vrata Antonia Doblasa, ki je fantastično ubranil poskus Kakaja.

Drugi poraz Barce v La Ligi v letošnji sezoni
Barcelona, ki ni začela v najmočnejši postavi, ni izkoristila spodrsljaja Reala in doživela prvi ligaški poraz od lanskega septembra. Aktualne španske prvake in vodilno moštvo La Lige je v vodstvo sredi prvega polčasa popeljal Thiago s strelom v zgornji levi kot po podaji Lionela Messija. V nadaljevanju je najprej izenačil Diego Ifran, po prekršku Javierja Mascherana nad Davidom Zurutuzo pa je z najstrožje kazni končni izid postavil Xabi Prieto. Barca tako ni izenačila rekorda Sociedada, ki je bil v sezoni 1979/80 neporažen 32 prvenstvenih tekem zapored.

REAL MADRID - ZARAGOZA 2:3 (0:1)