Na Maksimirju ni manjkalo niti odličnega vzdušja niti atraktivnih potez. Gol di Marie je bil zagotovo ena izmed teh. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Navijači Dinama
Zagrebški navijači so pripravili fantastično vzdušje ob povratku Dinama v Ligo prvakov. Nazadnje je v njej igral v sezoni 1999/2000. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nogometaši Trabzonsporja
Nogometaši Trabzonsporja so v Milanu pripravili prvovrstno presenečenje, potem ko so zadeli po akciji iz prvega kota na tekmi. Pred golom je Halil Altintop stresel prečko. Foto: Reuters
Toni Kroos
Toni Kroos je takole proslavljal vodilni zadetek v Villarrealu. Foto: Reuters
Ryan Giggs
Zimzeleni Ryan Giggs je Unitedu prinesel točko na Luzu. Foto: Reuters
Manchester City - Napoli
Morgan De Sanctis je bil pri strelu Kolarova brez moči. Foto: Reuters

Turki so zmagovalce iz leta 2010, nogometaše Interja, v skupini B spravili na kolena kar na njihovem San Siru, junak pa je bil Ondrej Čelustka. Z diagonalnim strelom po tleh je prefinjeno zadel 14 minut pred koncem tekme, najbolj nevarni priložnosti za gostitelje je zapravil rezervist Diego Milito.

Trabzonspor je bil v Ligo prvakov naknadno uvrščen šele po suspenzu Fenerbahčeja. Interjev trener Gian Piero Gasperini je sedaj izgubil prav vse tri uradne tekme v novi sezoni.

Di Maria ni pustil Kelavi nobenih možnosti
Dvoboj na Maksimiru je odločil Angel di Maria. 24-letni Argentinec je zadel v 53. minuti. Karim Benzema je podal do Marcela na robu kazenskega prostora, brazilski branilec pa je žogo lepo podaljšal na desno stran do osamljenega Argentinca, ki s strelom pod prečko Ivanu Kelavi ni pustil nobenih možnosti.

Dinamo je pustil več kot soliden vtis, ni pa najbolje izkoristil številčne premoči po drugem rumenem kartonu Marcela. Kraljevi klub je še najbolj nevarno v drugem polčasu zapretil takoj po vodilnem golu, ko je najprej slabo streljal Cristiano Ronaldo, nato pa je bil še blokiran poskus Fabia Coentraa. Najlepšo priložnost za gostitelje je v 33. minuti zapravil Ante Rukavina, potem ko se je znašel sam pred Ikerjem Casillasom, vendar je ta strel mojstrsko ubranil.

Bayern več kot prepričljiv pri Villarrealu
Bayern je začel evropsko sezono - finale tekmovanja bo na njegovi Allianz Areni - zelo spodbudno, s prepričljivo zmago pri Villarrealu (0:2). Franck Ribery je že v 7. minuti za vodstvo zaposlil Tonija Kroosa in nemški velikan je nato suvereno nadzoroval potek tekme. Zmagovalca je dokončno v 76. minuti z lepim zadetkom odločil rezervist Rafinha.

City in United meljeta na Otoku, Liga prvakov očitno nekaj drugega
Presenetljiva remija sta iztržila oba kluba iz Manchestra, ki v angleškem prvenstvu meljeta vse pred seboj: United je odigral 1:1 pri Benfici, City pa prav tako 1:1 z Napolijem. Slednji je pretil iz protinapadov in končno enega izkoristil v 69. minuti, ko je zadel njihov glavni strelec Edinson Cavani. Ko je Vincent Kompany rešil žogo iz golove črte po voleju Marka Hamšika, je domača ekipa le ugotovila, da je vrag odnesel šalo. Točko ji je s prostega strela zagotovil Aleksander Kolarov.

Giggs v Lizboni še izboljšal svoj rekord
37-letni Ryan Giggs je v Lizboni še izboljšal lastni rekord najstarejšega strelca v Ligi prvakov, potem ko je v 42. minuti s še eno svojih mojstrovin poravnal izid na Luzu. To je bil sploh prvi strel gostov v domači okvir vrat. Zelo razigrana Benfica je povedla v 24. minuti, ko je udarila naveza Gaitan - Cardozo. Prvi je sijajno podal, drugi pa žogo ustavil s prsmi in ukanil tako Jonnyja Evansa kot vratarja Andersa Lindegaarda. Sir Alex Ferguson je med drugim na klopi do drugega polčasa pustil tudi Nanija in Javierja Hernandeza.