Veselje nogometašev Reala po golu Mesuta Özila. Foto: Reuters
David Villa
David Villa je izenačil z izjemnim strelom v malo mrežico. Foto: Reuters
Lionel Messi in David Villa
Lionel Messi je v zadnjih desetih minutah prvega polčasa znova pokazal svoje mojstrstvo. Foto: Reuters
Xabi Alonso
Xabi Alonso je postavil končni izid prve tekme. Foto: Reuters

Izbranci Joseja Mourinha so bili precej boljši v prvi polovici prvega polčasa, potem pa je Barca z dvema zadetkoma silovito odgovorila. Po izenačenju na začetku nadaljevanja je kraljevi klub skušal priti do zmage, a mu ni uspelo.
O premoči "belega baleta" priča razmerje v strelih na gol (17:4), v okvir vrat (8:2) in v kotih (9:2). Katalonci so imeli po pričakovanjih žogo več v svoji posesti (40:60 %).
Özil kronal premoč Reala na začetku
Madridčani so začeli zelo napadalno. V 9. minuti je Cristiano Ronaldo podal do Karima Benzemaja, ki je streljal z glavo, žoga se je odbila od tal in šla proti oddaljeni vratnici, Victor Valdes pa jo je s skrajnimi močmi odbil v kot. Štiri minute zatem je razigrani Benzema švignil mimo Erica Abidala in podal do Mesuta Özila, ki je žogo z levico poslal mimo Valdesa v mrežo.
Messi zrežiral preobrat
Barca je nato postala bolj enakovreden nasprotnik. V 36. minuti je Messi zaposlil Davida Villo, ki je na robu kazenskega prostora obšel Sergia Ramosa in z izjemnim strelom z desnico izid poravnal. Iker Casillas je bil brez moči, žoga ga je preletela in končala v mali mrežici.
V zadnji minuti prvega dela je Sami Khedira nespretno skušal prestreči žogo, ki se je od Pepeja odbila naravnost do Messija. Argentinski virtuoz je krenil proti vratom in rutinsko matiral Casillasa.
V drugem delu Real precej nevarnejši
Na začetku drugega dela je Real znova pritisnil. Po kotu Pepeja v 54. minuti se je žoga odbila do Xabija Alonsa, ki jo je mimo branilcev Barce z diagonalnim strelom spravil v mrežo. Pep Guardiola je v 58. minuti v igro poslal Xavija Hernandeza, ki je zamenjal Thiaga Alcantaro.
Gostitelji so bili vse nevarnejši. V 65. minuti je volej Ronalda zaustavil Valdes. Vratar Barce je bil na pravem mestu tudi po strelu Benzemaja z glavo. V zadnjih minutah sta obe ekipi zahtevali najstrožjo kazen. Valdes naj bi v 83. minuti podrl Ronalda, Marcelo pa naj bi štiri minute zatem naredil prekršek nad Messijem. Sodnik Fernando Teixeira Vitienes v obeh primerih ni zapiskal.
Real in Barcelona se v španskem superpokalu merita petič, vse prejšnje dvoboje je dobil Real. Zadnjega leta 1997. Barcelona je z devetimi lovorikami najuspešnejša ekipa v tekmovanju.