Nogometaši Rudarja so hit uvodnih krogov prvenstva. Foto: Marko Madžarac
Zaradi močnega naliva je bila tekma v Velenju prestavljena za 50 minut.. Foto: nk-celje.si
Interblock
Šiškarji zadovoljni iz Prekmurja
Drava v Novi Gorici do prve zmage

Začetek derbija je bil zaradi močnega naliva prestavljen za 50 minut, tako da se je tekma začela ob 20.50. Knapi so hitro povedli. V 7. minuti je Nik Omladič pobegnil po levi strani, nato pa podal do Brazilca Renata De Moraesa, ki je žogo s 6 m pospravil v mrežo ob desni vratnici. Po zadetku so pobudo prevzeli Celjani, za katere je Sebastjan Gobec po podaji s kota oplazil prečko. V 41. minuti je Almir Sulejmanovič po prekršku nad Dariom Biščanom prejel še drugi rumeni karton, kar je pomenilo, da mora predčasno pod prho.

V nadaljevanju so Celjani ob številčni premoči pritiskali na vrata Bobana Saviča, a še drugič so zadeli domači. V 73. minuti je Marko Tuomas Kolsi predložek s kota, ki je preletel gostujočo obrambo, pospravil za hrbet Amela Mujčinoviča.

Mož odločitve Milenkovič
Interblock je z 1:0 premagal Nafto. Edini gol je v 43. minuti dosegel Vladimir Milenkovič. Lendavčani so imeli terensko premoč, vendar jim ni uspelo izkoristiti številnih priložnosti. Najlepše je zapravil Estonec Konstantin Vasiljev, ki se je v 22 minuti sam znašel pred Matjažem Rozmanom, a se je odločil za nepotrebno preigravanje. Malo pozneje je Vasiljev poskusil še neposredno s kota, vendar se Rozman ni pustil presenetiti.

Kdor ne da, dobi ...
Kazen za neučinkovitost je prišla v 43. minuti. Ermin Rakovič je potegnil v protinapad, ki ga je z diagonalnim strelom z okoli 18 metrov zaključil Milenkovič. V 2. polčasu so domači poskušali tudi s preskakovanjem igre, vendar je obramba gostov vzdržala. Kockarji so se v 13. medsebojnem dvoboju veselili še 6. zmage.

Domače igrišče ostaja zakleto za vrtnice
Novogoričani tudi po tekmi proti Dravi ostajajo brez zmage na svojem igrišču. Vrtnice so sicer srečanje odlično začele. Milan Osterc je mrežo Bratuška zatresel že v 1. minuti, potem ko je po prostem strelu prišel do odbite žoge in jo z volejem poslal v gol. Odgovor Ptujčanov je sledil kmalu. Gorazd Zajc je v 6. minuti ostro podajo pred gol preusmeril v domačo mrežo. V 13. minuti pa šok za vrtnice. Nekdanji član Hita Gorice Abdulrazak Mohammed Ekpoki je po globinski podaji Zajca prehitel domačo obrambo in ukanil še vratarja. Ptujčani so bili še naprej nevarnejši. Doris Kelenc se je v 25. minuti odločil za nenaden strel z okoli 35 m in zadel stičišče vratnice in prečke. V 33. minuti mu je vrnil Enes Demirovič, ki je s prostega strela z okoli 30 m stresel prečko. V 2. polčasu je tudi v Novi Gorici pričelo deževati, tako da je bila zelenica vse težja za igranje. Varovanci Mirana Srebrniča so poskušali na vse načine izenačiti, a jim ni uspelo. Drava si je priigrala prvo zmago v prvenstvu, drugič zapored pa je slavila v Športnem parku.