Javier Saviola je dosegel edini zadetek za Sevillo. Foto: EPA
Fernando Baiano (desno)
Fernando Baiano (desno) je zabil drugi gol za Celto, ki je nadigrala madridski Atletico. Foto: EPA

Sevilla tako ni izkoristila spodrsljaja Osasune in za 4. mestom, ki prinaša kvalifikacije za Ligo prvakov, še vedno zaostaja štiri točke, medtem ko je Betis prvič v letošnji sezoni španskega prvenstva zmagal tretjič zapored.

Vsi zadetki so padli v prvem polčasu. V 16. minuti je z enajstmetrovke zadel Robert, ki je priboril sumljivo dosojen strel z bele točke. V 29. minuti je odbito žogo v izenačenje spremenil Javier Saviola. Odločilni zadetek je z bombo po podaji Roberta dosegel Varela. Med zelene se je po poškodbi zelo uspešno vrnil Brazilec Assuncao.

Valencia končno učinkovita
Če je bil Sevillski derbi vse prej kot dolgočasen, pa lahko to oznako pripnemo baskijskemu derbiju. Alaves in Athletic Bilbao sta se namreč razšla brez zadetkov. Na Mestalli je Valencia s 5:3 premagala Cadiz in zmagala prvič v zadnjih sedmih tekmah.

Katastrofa Osasune
Upi Atletica za mesto v Evropi so se razblinili po visokem domačem porazu proti Celti (0:3). Še višji poraz si je na svojem stadionu privoščila Osasuna, ki se bori za Ligo prvakov. Getafe jo je uničil z 0:4, pri čemer je dva zadetka dosegel srbski napadalec Veljko Paunović.