Bojan Krkić je zamenjal Pedra in zatresel mrežo po podaji Danija Alvesa. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi po tekmi ni bil najbolj zadovoljen s točko. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema je v zadnjem mesecu v odlični formi. Zadel je tudi na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov v Lyonu. Foto: EPA

Gostje so bili precej boljši v prvem polčasu, nato pa je Sevilla zaigrala veliko bolje in si z borbeno igro priigrala veliko točko. 40.950 gledalcev na stadionu Sanchez Pizjuan je zares prišlo na svoj račun, to je bila ena najboljših tekem v letošnji Primeri division.
Krkić vstopil in zadel za vodstvo
Varovanci Pepa Guardiole so imeli že od začetka srečanja pobudo, žogo so imeli skoraj tri četrtine igralnega časa v svoji posesti. Že v 6. minuti je Lionel Messi s prostega strela presenetil nepripravljenega vratarja Javija Varasa, a je sodnik Miguel Angel Perez Lasa zaradi prekrška Sergia Busquetsa zadetek razveljavil. V 14. minuti se je poškodoval Pedro, zamenjal ga je Bojan Krkić, ki je po pol ure igre zatresel mrežo. Andres Iniesta je idealno zaposlil Danija Alvesa, ki je z desne strani podal mimo Varasa do Krkića, ki je le še podstavil nogo.

Pet minut pred odmorom je Messi z glavo stresel prečko po podaji Xavija. V 42. minuti je prosti strel Argentica Varas uspel zaustaviti. Messi si je v zadnji minuti v gneči v kazenskem prostoru poškodoval koleno, a je vseeno lahko nadaljeval tudi v drugem polčasu.

Navas kronal ofenzivo Seville
Drugi del so gostitelji začeli popolnoma drugače. V 46. minuti je Frederic Kanoute zamenjal Didierja Zokoraja in precej poživil igro. Le tri minute zatem je Alvaro Negredo sijajno prodrl po desni strani in v sredini našel osamljenega Jesusa Navasa, ki mu z glavo s petih metrov ni bilo težko izenačiti. V 54. minuti je Diego Capel odvzel žogo Busquetsu in podal do Negreda, ki je z roba kazenskega prostora zapravil veliko priložnost, streljal je daleč mimo vrat.
Medel dvakrat rešil z golove črte
Messi je v 67. minuti dokazal, da ni prav nič narobe z njegovim kolenom, ko je po samostojnem prodoru premešal obrambo gostiteljev in že poslal žogo mimo Varasa, pred golovo črto pa jo je odbil čilenski vezist Gary Medel. Sevilla je bila še naprej nevarna, Victor Valdes je obranil nevarna poskusa Navasa in Kanouteja. Pet minut pred koncem je Iniesta s 25 metrov zadel prečko, v sodnikovem dodatku pa je njegov strel z golove črte odbil neverjetni Medel.
Benzema se je ogrel za povratni obračun z Lyonom
Nogometaši madridskega Reala ugnali Herculesa z 2:0. Oba zadetka je dosegel Karim Benzema. Jose Mourinho ni mogel računati na Cristiana Ronalda, ki ima poškodovano mišico, Pepe in Xabi Alonso pa sta počivala pred povratno tekmo osmine finala Lige prvakov, ko v sredo v Madrid prihaja Lyon.

V 6. minuti je Angel di Maria streljal mimo vrat, natančnejši pa je bil Benzema v 24. minuti. Mesut Özil je odlično premešal obrambo gostov in podal do Alvara Arbeloe, ki je pred golom zaposlil Benzemaja, Francoz je brez težav zatresel mrežo. Na drugi strani sta zapretila Kiko in Olivier Thomert, a se je izkazal Iker Casillas.

V 47. minuti je Emnmanuel Adebayor stresel prečko, devet minut zatem pa je Benzema po lepi samostojni akciji matiral še Juana Jesusa Calatayuda. Adebayor ni bil zbran pri zaključnem strelu v 76. in 87. minuti, Real je bill zelo blizu še tretjemu zadetku.