Veselje nizozemskega reprezentanta Rafaela van der Vaarta, ki je odlično izkoristil svojo priložnost. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je še enkrat dokazal, da gre za izjemnega napadalca. Foto: EPA
Barcelona
Barcelona je srečanje 15. kroga proti Xerezu odigrala vnaprej. Foto: Reuters

Kraljevi klub je povedel že v tretji minuti, ko je lepo globinsko podajo izkoristil Gonzalo Higuain in Javierja Lopeza Valleja premagal s strelom v njegov daljši kot.

Odsotnost Kakaja se ni poznala
Vrzel po odsotnosti poškodovanega Kakaja je odlično zapolnil Rafael van der Vaart. V 26. minuti je Nizozemec vodstvo podvojil s podobnega položaja, kot je pred tem zadel argentinski napadalec. Dve minut pozneje se je van der Vaart najbolje znašel po dobrem predložku z desne strani Sergia Ramosa in prednost Reala je znašala že 3:0. Izid polčasa je z velemojstrskim zadetkom postavil Higuain.

Ronaldo in Benzema končala izjemni večer
Varovanci Manuela Pellegrinija tudi v nadaljevanju niso popuščali. V 50. minuti je Cristiano Ronaldo preigraval v kazenskem prostoru Zaragoze, nato pa z izjemno natančnim strelom dosegel peti gol za Real. Piko na i izjemni predstavi je postavil Karim Benzema.

Barca ostala brez Keitaja
Vodilna Barcelona je tekmo 15. kroga odigrala že vnaprej. Novopečeni klubski prvaki so z zadetkoma Thierryja Henryja in Zlatana Ibrahimovića z 2:0 ugnali Xerez. Katalonski ponos bo tri tedne brez malijskega reprezentanta Seydouja Keitaja, ki si je na klubskem svetovnem prvenstvu v Abu Dabiju poškodoval desno stegensko mišico.