Barcelona in Real sta v 17 krogih zbrala po 36 točk. Foto: EPA

V prvem polčasu je bil boljši Real, ki je sprožil kar 12 strelov. Nekajkrat je dobro posredoval vratar Barce Marc Andre ter Stegen, že na začetku tekme pa je po strelu Casemira z glavo na golovi črti zadetek preprečil Gerard Pique. Najlepšo priložnost za gostitelje je imel v 41. minuti Jordi Alba, ki se je po lepi podaji Lionela Messija znašel v bližini vrat, a streljal mimo. Že prej je Argentincu gol preprečil Realov kapetan Sergio Ramos. Gostje so dvakrat zaman zahtevali 11-metrovko zaradi domnevnih prekrškov nad Raphaelom Varanom.

Sorodna novica Pred el clasicom v Barceloni protesti zagovornikov katalonske neodvisnosti

Razveljavljen zadetek Bala
V drugem polčasu je bilo priložnosti manj, več od igre pa so imeli še naprej Madridčani. Kljub temu bi Barca lahko povedla, a je njen edini dobro razpoložen kreator Messi v ugodnem položaju slabo zadel žogo. Na drugi strani je bil v 72. minuti zadetek Garetha Bala po ogledu videoposnetka razveljavljen zaradi prepovedanega položaja podajalca Ferlanda Mendyja. Tudi menjave niso prinesle zadetka in ostalo je pri 0:0.

Moštvi sta točkovno tako še naprej povsem poravnani na vrhu lestvice, ima pa Barcelona nekoliko boljšo razliko v golih (+23 proti +21). Trener Reala Zinedine Zidane ni mogel računati na poškodovanega Edena Hazarda, s Camp Noua pa je še petič zapored odšel neporažen. V začetno postavo je namesto Luke Modrića uvrstil Isca, v sistemu 4-3-2-1 pa sta igrala tudi Bale in Karim Benzema. Pri Barceloni je v postavitvi 4-3-3 prednost pred Sergiem Busquetsom dobil Ivan Rakitić.

Ramos okrcal sodnika
"Danes smo videli odličen Real z veliko karakterja, pokazali smo takšno predstavo, kot smo si je želeli. Poskušali smo imeti čim več časa žogo in si ustvarili veliko priložnosti. V prvem polčasu bi nam lahko sodnik dvakrat dosodil 11-metrovko. Ogledali smo si posnetke in vse skupaj je precej jasno, vendar zdaj ne moremo nič več spremeniti. Danes nam je zmanjkalo tudi nekaj sreče,"
je povedal Ramos.

Rakitić: Manjkal ščepec več kakovosti
"Real je imel v prvem polčasu veliko priložnosti, bilo nam je težko, a bi lahko v nadaljevanju tudi sami zadeli. Tekmo bi lahko odločil kakšen čuden zadetek, toda to se ni zgodilo. Zadovoljni smo s tem, kako smo igrali, zmanjkal nam je le ščepec več kakovosti,"