Kylian Mbappe je potrdil gostujočo zmago. Foto: Reuters

Zasedba iz San Sebastiana je izgubila še tretjo domačo tekmo, čeprav si je na Anoeti priigrala veliko priložnosti in kar trikrat pri rezultatu 0:0 zatresla okvir vrat. V prvem polčasu so bili gostitelji zelo nevarni. Hitro je Thibautua Courtoisa s prostega strela z velike razdalje preizkusil Sergio Gomez. Madridčani so prvič zapretili v 18. minuti, ko je do v kazenskem prostoru streljal Kylian Mbappe, vendar je bil Alex Remiro na mestu.

V 25. minuti je Ferland Mendy slabo izbijal žogo. Prestregel jo je Take Kubo, ki je podal Luki Sučiću, hrvaški vezist pa je neoviran poskusil z roba kazenskega prostora, toda veselje mu je preprečila prečka. 11 minut pozneje je La Real še enkrat zatresel okvir vrat. Tokrat je po še enem slabe izbijanju madridskih branilcev Sheraldo Becker v kazenskem prostoru prišel mimo Ederja Militaa, potem pa zadel le vratnico. Takoj zatem je na drugi strani z leve strani nevarno streljal Mbappe, vendar je bil premalo natančen.

39. minuta je tekla, ko je bilo znova zelo vroče v gostujočem kazenskem prostoru. Sučićev poskus je blokiral Militao. Po odbiti žogi je streljal Kubo, tokrat pa je bil v bloku uspešen Antonio Rüdiger. Real Madrid je imel pred koncem polčasa lepo priložnost s prostega strela z roba kazenskega prostora, toda Luka Modrić je zadel živi zid, Arda Güler pa je v sodnikovem dodatku meril malce preko vrat.

Po vsega 16 sekundah drugega polčasa je goste znova rešil okvir vrat. Sušić in Umar Sadiq sta si izmenjala dvojno podajo, hrvaški nogometaš je prišel do strela, tokrat pa zadel vratnico. V 52. minuti je z glavo po Modrićevi podaji s kota streljal Militao, vendar je bil Remiro na mestu. Baske so zapravljene priložnosti drago stale, saj so branilci naslova v 58. minuti povedli.

Güler je streljal z razdalje, v kazenskem prostoru pa je žoga v roko zadela Sergia Gomeza. Vinicius Junior je izvedel enajstmetrovko, Remiro je sicer šel v pravo smer, a bil za las prekratek. V 75. minuti so imeli nogometaši iz prestolnice še en strel z bele točke. Viniciusa Juniorja je v kazenskem prostoru pohodil Jon Aramburu. Po ogledu posnetka je Juan Martinez še enkrat dosodil najstrožjo kazen, zanesljivo pa je zadel Mbappe.