Luuk de Jong, ki je avgusta blestel na zaključnem turnirju Evropske lige, je zatresel mrežo tudi na Camp Nouu. Foto: Reuters

Čeprav je bil v La ligi na sporedu peti krog, sta Barcelona in Sevilla odigrali svoji tretji tekmi. Novi trener Kataloncev Ronald Koeman je odlično začel sezono, Villarreal je padel s 4:0, sledila pa je še gladka zmaga nad Celto v Vigu (0:3). Sevilla, ki je pred šestimi tedni osvojila Evropsko ligo, se je izkazala za prvi resen preizkus. Ivan Rakitić se je vrnil na Camp Nouu in prav lahko bi se zgodilo, da bi Andaluzijci odnesli tudi vse tri točke.

Coutinho hitro izenačil
V 8. minuti so gostje povedli. Suso je z leve strani podal pred vrata, kjer se je žoga odbila do Luuka de Jonga, ki jo je z močnim strelom z levico z desetih metrov pospravil v mrežo.
Barcelona je izenačila le dve minuti zatem. Lionel Messi je skušal zaposliti Jordija Albo, a je Jesus Navas prestregel žogo. Odbila se je naravnost do Philippeja Coutinha, ki ko je z desno nogo zabil v mrežo.

Philippe Coutinho je v lanski sezoni z Bayernom osvojil trojno krono. 14. avgusta je v četrtfinalu Lige prvakov v Lizboni tudi dvakrat zatresel mrežo Barcelone. Foto: Reuters

Araujo skoraj zatresel lastno mrežo
Sevilla se ni le branila, v prvem polčasu je imela celo večjo posest žoge (52 odstotkov).
Po uri igre so imeli Andaluzijci izjemno priložnost. Munir El Haddadi je ušel po levi strani in poslal žogo pred vrata, branilec Ronald Araujo pa jo je preusmeril in prečka je rešila Barco.

Katalonci so imeli v sodnikovem dodatku priložnost za vse tri točke, ko je streljal Trincao po podaji Messija, a je bil na pravem mestu vratar Seville Bono.

V dresu Barcelone je debitiral tudi 19-letni branilec Sergino Dest, ki je četrt ure pred koncem zamenjal poškodovanega Jordija Albo.

250. zadetek Benzemaja za Real
Levante se je proti kraljevemu klubu znašel v zaostanku po četrt ure. Po podaji iz kota je obramba gostiteljev v kazenskem prostoru popolnoma pozabila na Viniciusa Juniorja, ki si je žogo naravnal na desnico in jo zavrtinčil v malo mrežico.

V drugem polčasu je imel Levante več priložnosti, izkazal se je vratar Thibaut Courtois. V 95. minuti je po protinapadu končni izid postavil Karim Benzema, to je bil 250. zadetek Francoza v dresu Reala.