Dado mora, da bi izpolnil zastavljeni cilj, do konca prvenstva zadeti še trikrat. Foto: EPA
Nogometaši Barcelone so skočili v naročje mlademu argentinskemu napadalcu Lionelu Messiju, potem ko je dvakrat zatresel mrežo Mallorce. Foto: EPA
Patrick Kluivert
Nizozemec je z zadetkom v 83. minuti vrnil Valencio v igro. Foto: EPA
Mladi brazilski zvezdnik je v zadnjem času v izvrstni strelski formi. Foto: EPA

Nekdanji napadalec Domžal, ki je v igro vstopil v drugem delu srečanja je edini zadetek za svoje moštvo, ki je klonilo s 3:1, dosegel v 89. minuti.

Stevanovič si je ob prestopu v moštvo iz San Sebastiana zaželel, da bi do konca prvenstva zadel štirikrat, saj je 4 številka na njegovem modro-belem dresu. Njegovi morebitni zadetki bodo Sociedadu prišli še kako prav v boju za obstanek v Primeri Division.

Po tekmi se je moral posloviti trener Jose Mari Amorrortu, ista usoda pa je doletela tudi trenerja Malage Antonia Tapio.

Messi blestel v Mallorci
Na vrhu nič novega. Zvezdniki Barcelone kljub odsotnosti prvega strelca Samuela Eto'oja, ki je z reprezentanco Kameruna na afriškem prvenstvu, še naprej meljejo vse pred seboj. Po gostovanju na Mallorci in zmagi s 3:0 so že 14. zapored prvenstveno tekmo končali dvignjenih glav. Katalonce je v vodstvo šest minut pred koncem prvega polčasa po dolgi diagonalni podaji Portugalca Deca popeljal Francoz Ludovic Guily.

V drugem delu je zablestel Lionel Messi, ki je dvakrat zatresel domačo mrežo. Mladi Argentinec je tekmo začel na klopi, a to mu ni preprečilo, da je postal junak tekme. Prvič je zadel v 76. minuti, ko je izkoristil podajo Silvinha, ki je s preigravanjem osmešil domačo obrambo. Končni izid 3:0 je Messi postavil šest minut kasneje, ko je po akciji in podaji Ronaldinha žogo z lobom spravil prek nemočnega vratarja Miguela Angela Moye. Mallorca je od 72. minute zaradi rdečega kartona Eduarda Tuzzia igrala z igralcem manj.

Valencia srečno do točke
Pravo dramo so pripravili nogometaši drugouvrščene Valencie, ki so v zadnjih minutah preprečili domači poraz proti Zaragozi. Domači so še v 83. minuti izgubljali z 2:0, a po zaslugi golov Patricka Kluiverta v 83. in Pabla Aimarja v 89. minuti le prišli do izenačenja na 2:2. Zaragozo, ki je v pokalu presenetila že prvake iz Barcelone, je v vodstvo ob izteku prvega polčasa popeljal Sergio Garcia. Nejevoljo na obrazih domačih navijačev je z golom v 64. minuti povečal Ewerthon. To je bilo na koncu dovolj le za točko, kar je vseeno več, kot so lahko gostje, ki so od 82. minute zaradi izključitve Davida Generela igrali z igralcem manj, pričakovali pred tekmo.

Real rešila Robinho in sodnik
Real je iz težkega gostovanja pri Celti iz Viga odnesel celo kožo. Za beli balet je v zadnjem času končno začel zadevati tudi dragi brazilski zvezdnik Robinho, ki se je v 17. minuti po kombinatorni igri in strelu z roba kazenskega prostora prvi vpisal na listo strelcev. Vodstvo gostov je zdržalo do 39. minute, ko je za slavje domačih navijačev na tribunah poskrbel Matias Lequi. Robinho je imel prste vmes tudi pri drugem zadetku, ko se je po dolgi podaji sam znašel pred domačim vratarjem Josejem Manuelom Pintom. Ta je njegovo podajo skoraj prestregel, a ne dovolj, da je drugi Realov napadalec Cicinho ne bi neovirano poslal v mrežo. Celta je imela do konca srečanja še nekaj lepih priložnosti za izenačenje, a je Casillasa v 68. minuti rešila vratnica in pa sodnik, ki je spregledal, da je se je žoga pri tem odbila za golmanovo črto. Real, ki je, če gledamo pokalne in prvenstvene tekme osmič zapored ostal neporažen, se je z zmago prebil na tretje mesto lestvice, za vodilno Barcelono pa ima velikih 13 točk zaostanka.

Tekme 20. kroga:
VALENCIA - ZARAGOZA 2:2 (0:1)
Kluivert 83., Aimar 89.; Garcia 45., Ewerthon 64.

ALAVES - REAL SOCIEDAD 3:1 (1:0)
Carpintero 33., Aloisi 57., 85.; Stevanovič 89.

OSASUNA - BETIS 0:2 (0:1)
Fernandez 33., Edu 59.

ATLETICO MADRID - DEPORTIVO 3:2 (1:0)
Maxi Rodriguez 33., 81., A. Lopez 54.; Castro 47., Capdevila 58.

Lequi 40.; Robinho 17., Cicinho 57.

BARCELONA 21 16 4 1 52:16 52 VALENCIA 21 11 7 3 32:19 40 REAL MADRID 21 12 3 6 38:23 39 OSASUNA 21 12 3 6 27:23 39 SEVILLA 21 10 5 6 27:20 35 VILLARREAL 21 9 7 5 27:20 34 DEPORTIVO 21 9 6 6 30:24 33 CELTA VIGO 21 10 3 8 23:24 33 GETAFE 21 8 4 9 29:26 28 ZARAGOZA 21 6 10 5 27:27 28 ATLETICO MADRID 21 6 8 7 23:22 26 SANTANDER 21 5 9 7 19:25 24 ESPANYOL 21 6 6 9 20:29 24 BETIS 21 5 7 9 17:27 22 REAL SOCIEDAD 21 6 4 11 30:42 22 CADIZ 21 5 6 10 16:25 21 ATHLETIC BILBAO 21 4 7 10 24:30 19 ALAVES 21 4 6 11 19:32 18 MALLORCA 21 4 6 11 20:37 18 MALAGA 21 4 5 12 24:33 17