Steven Gerrard ni mogel verjeti svoji smoli v zandjih minutah, ki bi Liverpoolu prinesla dragoceni točki v boju za naslov prvaka. Foto: EPA
Prosti strel Garyja Whelana
Trdoživi Stoke City si je priigral dragoceno točko v boju za obstanek. Zadnjih 10 moštev na lestvici po dobri polovici prvenstva loči le 5 točk. Foto: EPA
Prodor Agbonlahorja, Koren v ozadju
Gabriel Agbonlahor je vseskozi grozil WBA-ju, dobro se je odrezal tudi Robert Koren (desno v ozadju). Foto: EPA
Veselje Bendtnerja
Nicklas Bendtner je bil uspešen že sredi tedna v FA-pokalu, zdaj pa je bil mož odločitve še v prvenstvu. Foto: EPA

Kapetan "redsov" Steven Gerrard je bil še najbližje zadetku na Britannia Stadiumu, ko je v zadnjih 10 minutah kar dvakrat zadel okvir vrat, vendar si je Stoke City pošteno zaslužil točko, saj so si gostitelji na raztrgani tekmi priigrali več izdelanih priložnostih. V nedeljo bodo tako mordi iz Londona in rdeči vragi iz Manchestra imeli priložnost, da zmanjšajo zaostanek za vodilnim moštvom Premier lige, medtem ko bodo Liverpoolčani stiskali pesti za delitev točk na Old Traffordu.

Sodnik ni videl prekrška nad Korenom
Aston Villa
se je s tremi točkami osvojenimi proti Korenovemu West Bromwichu znova zavihtela na 3. mesto. Villa je do 12. zmage v sezoni prišla tudi z nekaj sreče oz. sodniške naklonjenosti. Glavni delivec pravice Steve Bennet je v 93. minuti le odmahnil z roko, potem ko je bil v kazenskem prostru gostiteljev najprej zrušen Roman Bednar nato pa še Robert Koren. Nekdanji "baggie" Curtis Davies je načel mrežo gostov, katerih prednost je po strelu Agbonlahorja iz mrtvega kota podvojil kar vratar WBA-ja Scott Carson.

Bendtner Arsenalov junak
Arsenal je nekako le ohranil stik z vrhom, potem ko se je pošteno namučil z Boltonom. Nicklas Bendtner je 84. minuti izrabil podajo Robina van Persieja in izkupiček "topničarjev" povišal na 38 točk. Še najprej uspešno igra Everton, ki je z 2:0 premagal Hull City, ki počasi vse bolj popušča.